Pijany motocyklista wjechał w samochód

46

Rankiem 19 czerwca, na ulicy Prusickiej, w okolicy szpitala, 32-letni motocyklista wjechał w tył osobowego mercedesa. Jak powiedział nam świadek zdarzenia, głośny huk spowodowany uderzeniem motocykla było słychać nawet na terenie szpitala. Ludzie, którzy byli na miejscu wypadku pobiegli po pomoc do odległego o kilkaset metrów Szpitala Powiatowego im. świętej Jadwigi Śląskiej. Jak się jednak okazało, pracownicy szpitala nie mogli udzielić bezpośredniej pomocy poszkodowanemu, ponieważ na terenie nie było karetki. Świadkowie zdarzenia wezwali zatem Pogotowie Ratunkowe, które na miejscu zjawiło się po kilkunastu minutach od wypadku.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zbadali obu kierowców na obecność alkoholu we krwi. Wyniki badania wskazywały, że 42-letnia kobieta, która prowadziła mercedesa była trzeźwa, natomiast motocyklista miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zespół pogotowia, który przyjechał na miejsce zadecydował, że obrażenia kierującego motorem  są na tyle poważne, iż musi on trafić do szpitala. W wyniku zderzenia znacznemu zniszczeniu uległ motocykl marki kawasaki, a także tył samochodu osobowego; zbita została tylna szyba, wgnieciona karoseria.

Pojazdy, które brały udział w zdarzeniu zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Na miejsce wezwano także grupę dochodzeniowo- śledczą z Trzebnicy, której funkcjonariusze pracują obecnie nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego wypadku – powiedziała nam Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here