Lustro sposobem na mur

209

Jak mówi pani Teresa (nazwisko do wiadomości redakcji), problemy z wyjazdem z posesji mieszkańcy mają już od bardzo dawna: – Mur ogrodzeniowy, który stoi przy działce obok, całkowicie ogranicza nam widoczność po lewej stronie. Jest to bardzo uciążliwe, kiedy chcemy wyjechać samochodem w ulicę ks. Bochenka. Oczywiście wyjeżdżamy bardzo powoli, ale nawet wtedy może dojść do nieszczęścia, bo z góry pędzą rowerzyści, najczęściej młodzi ludzie – mówi pani Teresa. – W maju już miałem taką sytuację, gdy wyjeżdżałem samochodem. Zatrzymałem go przed chodnikiem i wyszedłem z auta, żeby sprawdzić czy z góry nie idzie na przykład rodzina z dzieckiem na rowerku, bo zawsze jest tak, że najpierw jedzie dziecko, a dopiero za nim idą rodzice. Nikogo nie było, więc wsiadłem do samochodu i powoli ruszyłem. Nagle na masce samochodu zobaczyłem młodego chłopaka, a obok rower. Ten młodzian zjeżdżał z góry z ogromną prędkością. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, ale i ja, i on, najedliśmy się strachu – relacjonuje tata pani Teresy.

Jednak problemu z wyjazdem z posesji nie mają jedynie mieszkańcy nieruchomości. W budynku mieszczą się również siedziby różnych związków: Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów i Inwalidów, Zarząd Koła Związku Sybiraków, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – obwód Trzebnica,  zarząd trzebnickiego oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP, a także Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Emerytów i Rencistów w Trzebnicy. W większości przypadków, do wymienionych siedzib, przyjeżdżają osoby starsze, mające problem z przemieszczaniem, które chcą zatrzymać samochód jak najbliżej wejścia do budynku.

Według mieszkańców problem z brakiem widoczności po lewej stronie mogłoby rozwiązać lustro zamontowane na przykład na jednym ze słupów oświetleniowych. Jak powiedziała nam pani Teresa, mieszkańcy już zgłaszali tę sprawę u administratora budynku Elżbiety Adamek. – Dokładnie 11 maja wysłaliśmy pismo do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy w sprawie ustawienia lustra, które ułatwiłoby wyjazd, ale do dzisiaj nie dostaliśmy odpowiedzi od urzędników – potwierdza pracownik biura administratora.

Zbigniew Zarzeczny, naczelnik wydziału inwestycyjno-technicznego powiedział, że faktycznie wniosek o ustawienie lustra wpłynął, i że będzie on realizowany na początku lipca.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here