Na koniach do Lichenia

587

Od kilku lat nieprzerwanie na przełomie czerwca i lipca z Trzebnicy do Lichenia wyrusza konna pielgrzymka. W tym roku już po raz siódmy grupa sympatyków i miłośników koni wraz z księdzem  Krzysztofem Dorną postanowiła udać się w drogę do Matki Bożej Licheńskiej.

Pożegnanie pielgrzymów i jednocześnie rozpoczęcie VII  Konnej Pielgrzymki z Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu miało miejsce w piątek 22 czerwca o godz. 12 w Trzebnicy, w kościele w Lesie Bukowym. W pożegnaniu uczestniczyli m. in.: dziekan Bogdan Grabowski, wicedziekan ks. Jerzy Olszówka, burmistrz Marek Długozima oraz licznie przybyli mieszkańcy.

– Pielgrzymka zaczyna się cały rok. Uczestnicy przez cały ten czas przygotowują siebie, konie, uczestniczą w licznych spotkaniach i wcale nie jest łatwo dopiąć to wszystko na ostatni guzik. Dlatego gratuluję wam tego, że tutaj jesteście, że pokonaliście piętrzące się przed wyjazdem przeszkody. To jest nasze zwycięstwo. Już jedną nogą jesteśmy w Licheniu – powiedział ks. Krzysztof Dorna.

Tegoroczna pielgrzymka jedzie systemem grupowym. Są trzy grupy: wrocławska, trzebnicka i milicka i zabezpieczenie logistyczne. Komandorem głównym pielgrzymki jest Bogdan Mazur z Wrocławia. Komandorem drugiej grupy jest Bogusław Goljan z Wrocławia. Nad zabezpieczeniem logistycznym czuwają komandorzy: Wojciech Łęcki z Wrocławia oraz ks. Jacek Tomaszewski z Czeszowa. Pozostali uczestnicy to: Elżbieta Toman – Rudnicka z Wrocławia, Anna Chrząszcz z Wrocławia, Zofia Błaszkiewicz z Wrocławia, Ewa Pelc z Mirkowa, Patrycja Fraczek z Radwanic, Beata Fraczek z Radwanic, Edyta Paplińska z Wrocławia, Zbigniew Chmielecki z Granowca, Jarosław Kotapka z Wrocławia, Jacek Chodorowski z Wrocławia, Tomasz Banasiak z Potaszni i Aleksandra Gęsior z Sośni. W zabezpieczeniu logistycznym będą pomagali: Katarzyna Bakalarz, Michał Chrząszcz, Ewelina Bździel, Dominik Bździel i Konrad Fitek. Podczas uroczystości odczytano list ks. prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów, ks. Piotra Filasa.

Pielgrzymi powitani przez burmistrza Trzebnicy Marka Długozimę i pobłogosławieni przez ks. proboszcza Jerzego Olszówkę  SDS rozpoczęli swoje konne wędrowanie do Lichenia.

W tym samym dniu o godz. 19 w bazie noclegowej konnej pielgrzymki przy parafii w Koczurkach, odbyła się wspólna modlitwa, połączona z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II. Tegoroczne rozważania będą skoncentrowane wokół tematu: „Błogosławiony Jan Paweł II – przewodnik naszego życia”.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here