Byliśmy wolontariuszami

69

W tygodniu poprzedzającym turniej zajmowaliśmy się promowaniem zawodów – roznosiliśmy ulotki, przyklejaliśmy plakaty. Pomagaliśmy w przygotowaniu terenu na stadionie, klas lekcyjnych w szkole, w których nocowali zawodnicy z całej Polski.

W pierwszym dniu turnieju każdemu z nas została przyporządkowania drużyna z nazwą państwa i miasta, np. Holandia Częstochowa. Otrzymaliśmy również flagę tego państwa, którą nosiliśmy na rozgrywane mecze. Każdy z nas dostał zieloną koszulkę oraz identyfikator. Byliśmy widoczni wszędzie. Do obowiązków naszych należało między innymi zapoznanie uczestnika z „terenem”, czyli pokazanie stadionu, ciekawych i najpiękniejszych miejsc Trzebnicy.

Uczestniczyliśmy z nimi w meczach, kibicując swoim grupom. Jak wygrywali cieszyliśmy się wspólnie, jak przegrywali niektórzy z nas płakali z nimi, inni pocieszali maluchów.

W czasie wolnym korzystaliśmy z basenów, bawiliśmy się na placach zabaw. Choć wracaliśmy bardzo zmęczeni, z entuzjazmem i zadowoleniem opowiadaliśmy swoje wrażenia naszym opiekunom i organizatorom Lidii i Piotrowi Rojewskim. Z nimi również rozwiązywaliśmy bieżące problemy.

Najwięcej łez popłynęło przy ostatnich pożegnaniach. Dzieci płakały, a ich trenerzy bardzo nam dziękowali. Turniej ten dla nas wszystkich był ciekawą przygodą, wspaniałą integracją i niepowtarzalnym przeżyciem.

Lista wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy: P. Świderski, D. Borsuk, M. Piotrowska, A. Demska, S. Rojewska, K. Żyluk, J. Rojewska, D. Marciniec, K. Kubiak, P. Dominas, J. Szymański, B. Filip, P. Bielicka, R. Sieniuć, K. Romańska, G. Mazanka, K. Mrozik, A. Cisek, D. Bajewska, M. Szostak, J. Ostasiuk, A. Kluszczyńska, M. Langier, P. Jędrzejczyk, J. Aniołek, O. Walczyńska, T. Czekaj, K. Mazur, P. Jagusztyn, J. Śledzik, D. Gołek, M. Smaczyńska, M. Katra, A, Cierpiak

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here