998 Kronika strażacka

42

Gniazdo os na poddaszu

BLIZOCIN. 13 czerwca strażacy otrzymali wezwanie, że w budynku mieszkalnym na poddaszu znajduje się kokon os i stwarza zagrożenie dla mieszkających tam ludzi, w tym dzieci. Strażacy zabezpieczyli miejsce, strącili gniazdo do worka, po czym wypuścili osy w pobliskim lesie.

Plama na drodze

TRZEBNICA. 14 czerwca na ul. Leśnej rozlana została plama oleju. Do momentu przybycia strażaków miejsce zabezpieczała straż miejsca. Działania polegały na zneutralizowaniu plamy przy użyciu sorbentu.

Pożar szopy

PIOTRKOWICZKI. 14 czerwca paliła się drewniana szopa o pow. ok. 15 m kw. W środku znajdowały się narzędzia. Ogień był na tyle duży, że stwarzał zagrożenie dla dwóch sąsiadujących budynków: gołębnika, którego ściana uległa nadpaleniu oraz budynku gospodarczego, którego część także została nadpalona. Będący na miejscu strażacy gasili pożar, chłodząc jednocześnie dwa sąsiednie budynki. Po ugaszeniu sprawdzone wszystkie budynki i usunęli nadpalone elementy.

Wypadek na piątce

ŻMIGRÓD. 15 czerwca na drodze nr 5 miał miejsce wypadek z udziałem vw passata i fiata punto. Strażacy musieli ewakuować pasażerów z fiata punto przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie poszkodowanych przekazano lekarzowi pogotowia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here