Młodzież miała swoje Euro

149

Organizacją zawodów zajęła się LZS „Kometa” Kryniczno oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. Celem imprezy było promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, zasilenie klubów sportowych w gminie Wisznia Mała nowymi młodymi zawodnikami, kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji oraz kulturalnego kibicowania swojej drużynie oraz promocja gminy Wisznia Mała.

W turnieju udział mogli wziąć zespoły 10-12 osobowe złożone z dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia. Każdy zespół musi posiadać pełnoletniego opiekuna. Członkami zespołów mogli być zarówno zawodnicy poszczególnych klubów piłkarskich, jak  również osoby niezrzeszone.

Przydział do poszczególnych grup, analogicznie do EURO 2012,  odbył się komisyjnie w siedzibie OKSiR w Wiszni Małej 11 czerwca.

Niedzielne rozgrywki przeprowadzone były na dwóch miniboiskach do piłki nożnej o wymiarach: 50 m na 30 m. Każdy mecz trwał 30 minut (piłkarze grali przez dwie połowy po 15 min – bez przerwy). Po każdym z meczów była dziesięciominutowa przerwa na zmianę drużyn. W drużynie na boisku jednocześnie występowali bramkarz i sześciu zawodników w polu.

Drużyny były przypisane do  czterech  grup (po 4 drużyny w każdej z nich). Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”. W wyniku rozgrywek z każdej z grup wyłonione zostały po dwie drużyny, które awansowały do II etapu. W każdej grupie rozegranych zostało 6 meczów co w sumie dało aż 24 pojedynki.