Wielki finał minimistrzostw dla dzieci za nami

343

Przypomnijmy, że ten turniej rozpoczął się dwa miesiące temu: najpierw drużyny rywalizowały ze sobą podczas wstępnych eliminacji, które zakończyły się finałem miejskim. Drużyny z Trzebnicy: żacy występujący w barwach Chorwacji i Francji oraz orlicy z koszulkami w barwach Danii, Grecji i Finlandii, wraz z trenerami i rodzicami jeździli na mecze na wrocławski stadion przy ul. Lotniczej. Potem zawodnicy z województwa dolnośląskiego przyjechali na turniej regionalny na trzebnicki stadion. Niestety naszym drużynom nie udało się pokonać przeciwników i odpadli z dalszych rozgrywek. – Na finał regionalny do Trzebnicy zjechało 57 drużyn z całego Dolnego Śląska; nas reprezentowało w sumie 5 drużyn w każdej po 10 graczy. Niestety, nie udało się nam zająć wysokiego miejsca, premiowanego udziałem w finale ogólnopolskim. Niektóre zespoły grały lepiej, inne gorzej. Z pewnością było to nowe doświadczenie dla dzieci. Sam udział w imprezie sprawiał im wiele radości. Dopingowani byli ze strony trenera i rodzin, które przyjechały do Trzebnicy. Przyjezdni byli zachwyceni stadionem, gdzie odbywały się eliminacje do finału finałów. Po raz pierwszy oglądali nasz obiekt, a potem dzieci mogły skorzystać z oferty aquaparku i po preferencyjnych cenach popływać na basenie. Myślę, że to była dobra promocja dla miasta –  wyjaśnia jeden z organizatorów turnieju Sławomir Komisarczyk.

Każdy z finałów miejskich kończył się uroczystą dekoracją, podczas której zawodnicy otrzymywali medale, dyplomy i puchary, a drużyny, które zajęły pierwsze miejsca dodatkowe gadżety. Oprócz tego zawodnicy otrzymywali na pamiątkę strój piłkarski, w którym rozgrywali spotkania. Najlepszymi ze strefy wrocławskiej okazała się drużyna FC Academy z Wrocławia, która zajęła pierwsze miejsce wśród żaków. Natomiast starsze drużyny występowały w barwach narodowych Francji, Holandii i Czech.

Najważniejszy weekend

W minioną sobotę i niedzielę trzebnicki stadion zamienił się mistrzostwa w piłce nożnej dla dzieci w wieku 7-10 lat. Najlepsi z najlepszych okupowali dwa boiska Fair Play Areny: zarówno to ze sztuczną nawierzchnią, jak i to z naturalną. Dzień wcześniej do Trzebnicy zjechało 400 dzieci z całej Polski, którzy zakwaterowani byli w Gimnazjum nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 3. Ostatnie dni turnieju zostały podzielone: w sobotę zawodnicy grali w swoich grupach, a osiągnięty wynik decydował o tym, o jakie miejsce walczyły następnego dnia. Oczywiście największe emocje pozostawiono na niedzielne popołudnie, gdy zawodnicy walczyli już o miejsca na podium. Aby turniej przebiegał sprawie boiska podzielono na dwie części i na każdej z nich walkę o zwycięstwo toczyli zawodnicy. To były drużyny mieszane, więc nie było w tym nic dziwnego, gdy na murawie widzieliśmy dziewczynki kiwające rywali. Najmłodsi mogli liczyć na gorący doping ze strony rodziców i trenerów, którzy cały czas wspierali swoich podopiecznych. Już po skończonej grze każdy z nich mógł kupić sobie  np. zabawkę czy coś słodkiego. Przed wejściem na płyty stadionu rozstawieni byli handlarze.

Jednak tak naprawdę nagrodą, o którą walczyło blisko 400 zawodników, był wyjazd do zagranicznego klubu piłkarskiego, a tam – spotkania z piłkarzami i zwiedzanie stadionu. Zdobywcy pierwszego miejsca w jednej z grup pojadą do FC Barcelona, natomiast druga zwycięska ekipa odwiedzi Borussię Dortmund. Tegoroczną edycję Minimistrzostw Europy Deichmanna 2012 wygrały ekipy: Portugalia z Łodzi (reprezentująca starszą grupę), oraz Holandia z Tych (młodsi zawodnicy). Jednak ci, którym nie udało się wygrać rozgrywek nie mogą mieć powodów do zmartwień. Wszyscy zawodnicy, którzy zgłosili swój udział w tej ogólnopolskiej imprezie – a wg. organizatora jest ich blisko 8 tys. – wezmą udział w kolejnym losowaniu. Nagrodą są dwa wyjazdy do RSC Anderlecht Bruksela, gdzie gra nasz reprezentant Marcin Wasilewski lub też mogą odwiedzić holenderski ADO Den Haag, gdzie występuje Ebi Smolarek. Być może szczęście w tym losowaniu przypadnie którejś z trzebnickich drużyn?

Impreza z roku na rok cieszy się większym powodzeniem, coraz więcej drużyn zgłasza swój udział w rozgrywkach: – Poziom spotkań obecnie jest bardzo wyrównany, a często szczęście decyduje o tym, czy uda się pokonać przeciwnika. Jeżeli trzebniczanie dobrze przepracują okres jesienno-zimowy, mają nawet szanse wygrać… – dodaje Sławomir Komisarczyk.

Rozgrywki Deichmanna już za nami, jednak za kilka tygodni zawodnicy, który brali udział w tym piłkarskim turnieju ponownie odwiedzą Trzebnicę. Organizator mistrzostw, stowarzyszenie Kocham Sport, przygotowało dla nich letnie kampusy. Przyjezdni przez 10 dni będą aktywnie spędzać dni wolne od szkoły, tj. trenować pod okiem szkoleniowców i sprawdzać swoje możliwości z innymi zawodnikami. Plan kolonii przedstawia się następująco: codziennie do dyspozycji młodych piłkarzy pozostaną takie obiekty, jak stadion, orlik czy też boisko w Nowym Dworze, gdzie w dwóch blokach będą trenować, potem będą mogli pobawić się w aquaparku, nie zabraknie również rowerowych wycieczek, podczas których przejadą szlakami Doliny Baryczy. : – Zaplanowaliśmy aktywny wypoczynek, połączony ze zwiedzaniem Trzebnicy i okolic. Dodatkową atrakcją dla dzieci będą bloki zajęć przygotowane przez TCKiS. Swój przyjazd już zadeklarowały drużyny z całej Polski: Warszawy, Tychów, Mysłowic, Krakowa czy Wrocławia. Dodatkowo na udział w naszych obozach mogą się zdecydować także dzieci, które nie są zapisane do żadnego klubu, dla nich również przygotowaliśmy zajęcia z trenerem – dodaje organizator.

 

 

Wyniki spotkań trzebnickich drużyn podczas finał€ miejskiego w Trzebnicy:

 

Chorwacja – Grecja 3:0

Chorwacja – Szwecja 2:2 (3:2 karne)

Francja – Czechy 6:1

 

Ćwierćfinał: Polska – Chorwacja 7:0

Francja – Włochy 1:2

Francja: Mikołaj Łuszczyński, Jakub Pancerz, Patryk Wawrzykowski, Jakub Pieleszko, Paweł Solecki, Mateusz Hermanowicz, Jakub Gadaszewski

Chorwacja: Sebastian Grzybowski, Wojciech Galera, Nikodem Chudy, Julia Natłok, Szymon Mamzer, Michał Staszak, Mateusz Kasperek, Paweł Trześniowski, Szymon Hupa, Filip Kapinos.

Orlicy:

Dania – Litwa 0:5

Finlandia – Węgry 6:4

Finlandia – Bułgaria 0:6

Dania: Krystian Goździewski, Bartosz Kotarba, Szymon Osik, Jakub Rajca, Karol Spychała, Karol Stec, Szymon Śródka, Maciej Woźniak, Wiktor Natowski, Jan Wolski.

Finlandia: Hubert Bartela, Miłosz Cepie, Wiktor Janczak, Kornel Krzak, Karol Łopuszko, Kacper Oceniasz, Weronika Osik, Kacper Sikora, Eryk Śródka, Jakub Świat.

Grecja: Jakub Kurasiewicz, Kacper Franczak, Kacper Bona, Michał Treliński, Jacek Gumulak, Aleksander Milewski, Mateusz Roszko, Filip Rojewski, Krzesimir Kurczak

 

Ostateczna klasyfikacja naszych drużyn:

 

10 miejsce Grecja

8 miejsce Dania

6 miejsce Finlandia

 5 miejsce Chorwacja

3 miejsce Francja

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here