Najlepsze „Dzikie bażanty” i „Jutrzenka”

391

Niedzielny turniej piłki siatkowej, który odbył się na prusickim orliku był finałem rozgrywek, jakie były prowadzone na orlikach w Prusicach, Skokowej i w Żmigrodzie. Jak mówi Artur Bagiński, instruktor na prusickim obiekcie, po raz pierwszy przeprowadzono turniej piłki siatkowej partnerstwa gmin Prusice i Żmigród. Otóż na orlikach w Prusicach, Żmigrodzie i Skokowej rozegrano eliminacje, natomiast rozgrywki finałowe przeprowadzono na boisku w Prusicach.W turnieju wzięły udział drużyny nieligowe, mieszane, które całkiem hobbistycznie grywają „w siatkę” na orlikach. Jak podkreśla Artur Bagiński, zawody miały na celu nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale także integrację mieszkańców gmin: Żmigród i Prusice.

W kategorii wiekowej do lat 16 zwyciężyła drużyna „Dzikich bażantów Żmigród”, która pokonała ekipę „Ciapka i jego przyjaciół” 2:1 (w setach 21:25, 25:21, 25:23). Jako że na finały dojechały tylko dwie drużyny, rozegrano tylko jeden mecz. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Oliwia Kunicka, Klaudia Jagodzińska, Radosław Kuraciński, Adrian Dumin, Michał Klimkowski, Marcel Pursch.

W kategorii open zwyciężyła drużyna „Jutrzenka Ligotka”, która wygrała oba swoje mecze. Drużyna w składzie: Marek Grys, Jacek Kuriata, Klaudia Kanownik, Damian Szustak, Dariusz Domagała, Michał Domagała, Artur Kanownik okazał się bezkonkurencyjny. Drugie miejsce zajęli siatkarze drużyny „Obojętnie Żmigród”, którzy podczas finałów wygrali jeden mecz, natomiast na trzecim miejscu uplasowały się „Pędzące jelenie” z Skokowej.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale, a także pamiątkowe dyplomy. 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here