Drugie Dni Prusic już w ten weekend!

191

Na zeszłoroczne Dni Prusic do centrum miasta ściągnęły tłumy. Organizatorzy mają nadzieję, że tak samo będzie podczas tegorocznego święta miasta. Większość imprez odbędzie się na odnowionej płycie Rynku (w poprzednim roku były na stadionie).

Podczas dwóch dni zaplanowano mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

II Dni Prusic to kolejne wielkie wydarzanie muzyczno – kulturalno – artystyczno – sportowe w gminie Prusice – mówi Igor Bandrowicz, burmistrz miasta i gminy Prusice. – W ciągu dwóch dni każdy mieszkaniec naszej gminy i każdy gość znajdzie coś dla siebie. Sobota to dzień głównie pod znakiem sportu, w którym oprócz biegów dla dzieci i młodzieży odbędzie się II Bieg Trzech Wież, XVII Ogólnopolski Bieg Grubasów oraz VI Bieg Samorządowców. Na prusickiej scenie muzycznej wystąpią muzycy, zarówno z naszej gminy, jak i z całego powiatu. Gwiazdą wieczoru będzie znana już postać ,nie tylko w naszym powiecie, ale i całym kraju, uczestniczka II edycji programu X-Factor – Ewelina Lisowska. Jeśli chodzi o niedzielę, to chcemy by był to dzień dla rodzin i stowarzyszeń. Nie obędzie się też bez corocznego, w tym roku już VI Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Sakralnej „Vox Domini”. Nie zabraknie również akcentów sportowych, takich jak: II Rajd Rodzinny, I Rajd Turystyczny i I Bieg na Wieżę Ratusza. Ciekawostką dla wielbicieli motocykli będzie pokaz stunterów – motocykli wyczynowych. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół Happysad. O tym jakie będą jeszcze dodatkowe atrakcje będzie można przekonać się odwiedzając w weekend Prusice, do czego bardzo serdecznie zapraszam – dodaje burmistrz.

Dla zdrowia

Podczas Dni Prusic odbędzie się również I Biała Sobota w ośrodku zdrowia. Od godz. 12 do godz. 14 zostanie przeprowadzona akcja krwiodawstwa, będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u dietetyczki – będzie można poznać przykładowe jadłospisy diet, a także degustować gotowe sałatki i potrawy. Od godziny 12 będzie można dokonać pomiarów:  hemoglobiny glikowanej, tkanki tłuszczowej, a także ciśnienia.

 Muzycznie

 – Na prusickiej scenie muzycznej w sobotę wystąpią zespoły: Randers, Blues Menu, a także odbędzie się  Powiatowa Liga Muzyczna  pod hasłem: „Jak nie słychać różnicy ,to po co przepłacać” – wystąpią:Monika Olejniczak, Klaudia Adamus, Estera Wrona i Monika Słomska.W niedzielę zaprezentują szkolne zespoły z Piotrkowic, Skokowej i Prusic. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas Dni Prusic nie zabraknie folkloru, rocka i bluesa w wykonaniu artystów z powiatu trzebnickiego  -wystąpią: kapela Dyszel,Blues Luz, Zefiry, Małgorzata Wysocka, Martyna Marek i Iza Możdżeń. Podczas święta miasta zaprezentuje się również orkiestra dęta z Miejskiej Górki. W kościele św. Jakuba w Prusicach odbędzie się przegląd pieśni sakralnej, w którym wystąpi 11 chórów, w tym trzy w kategorii chórów seniorów i osiem w kategorii chórów mieszanych. Gwiazdą sobotniego dnia będzie Ewelina Lisowska, natomiast w niedzielę wystąpi Happysad, a jako ich support EvEntus z Kaszyc Wielkich. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na prusickiej scenie muzycznej do tańca będzie przygrywał zespół Dance Menu.

Sportowo

Podczas święta Prusic zaplanowano aż cztery biegi! (szerzej piszemy o nich na stronach sportowych), a także dwa rajdy rowerowe: turystyczny i rodzinny. I Rajd Turystyczny odbędzie się na trasie 40 km. Jest to trasa dla osób lubiących długie wycieczki rowerowe, natomiast II Rajd Rodzinny, którego trasa będzie liczyć maksymalnie 10 km został pomyślany tak, aby przyciągnąć całe rodziny z dziećmi, nawet te, które jeżdżą na rowerkach z dodatkowymi kółkami.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here