Kradli paliwo z ciężarówek

411

Policjanci z działu prewencji Komisariatu Policji w Żmigrodzie otrzymali, od dyżurnego, informację o zgłoszeniu włamania do wiaty magazynowej w Żmigródku. Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali do wskazanego miejsca, zauważyli jak opisany w zgłoszeniu bus wyjeżdża z tej miejscowości. Policjanci zatrzymali auto i w trakcie kontroli znaleźli  metalową taczkę, stacjonarną piłę tarczową do metalu, butlę z gazem oraz różnego rodzaju elementy metalowe o wartości 3 tys. zł. – W kontrolowanym  pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn w wieku od 26 do 43 lat, jak się okazało, wszyscy to  mieszkańcy gminy Góra. Policjanci ustalili, że wszystkie wskazane rzeczy pochodziły z włamania – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i dodaje, że odzyskane mienie policjanci oddali właścicielowi, a sprawcy włamania i kradzieży trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie przesłuchań zatrzymani przyznali się, że dokonali również tej samej nocy sześciu  kradzieży z włamaniem do 6 zbiorników paliwa samochodów ciężarowych oraz kradzieży oleju napędowego w gminie Żmigród  (Dębno) oraz w gminie Rawicz. Łącznie ukradli 300 litrów paliwa na kwotę około 1800 złotych. Przyznali się również do wcześniejszych trzech kradzieży paliwa we Wrocławiu (około 200 litrów oleju napędowego na kwotę ponad tysiąca złotych) – dodaje Iwona Mazur.

 Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, a decyzją sądu zastosowano wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru .

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here