Informacje kulturalne

73

Dwie wystawy w  OOK

Dwa wernisaże odbędą się w Obornickim Ośrodku Kultury w piątek 22 czerwca o godz. 18. W Małej Galerii Plastycznej otwarta zostanie wystawa malarstwa Nikolety Klimczak-Kropielnickiej zatytułowana „Nikolety dróżki i ścieżki w ogrodzie sztuk”. Urodzona w Sofii, a mieszkająca  w Bukołowie w gminie Żmigród artystka ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Malowaniu poświęca najwięcej czasu; bardzo lubi portret. Zajmuje się  też projektowaniem mebli oraz grafiką: logotypy i ekslibris. Kuratorem artystycznym wystawy jest Monika Materny.

Natomiast w Małej Galerii Fotografii „Kontrast” pod kuratelą Marka Długosza zostanie zainaugurowana ekspozycja fotograficznej relacji absolwentów wrocławskiej AWF oborniczanina  Tomasza Pudły i lublinianina Mariusza Demianicza  z wielkiej  autostopowej wyprawy przez trzy kontynenty: Azję, Australię i Oceanię oraz Amerykę Południową, którą zaplanowali jeszcze  w okresie nauki. Fotoreportaż nosi tytuł  „W stronę marzeń – autostopowa podróż dookoła świata”.

Obie wystawy będzie można oglądać przez całe wakacje. (ANB)

Koncert muzyki celtyckiej

W piątek 22 czerwca o godz. 18.30 w obornickim Saloniku Czterech Muz wystąpi zespół Inis w składzie: Aleksander Olszewski (gitara i śpiew), Władysław Kwaśnicki (gwizdki irlandzkie, akordeon i cajon). Bilety – 15 zł, młodzież -10 zł, dzieci – 5 złotych.(JL)

W Żmigrodzie będą się bić!

Już po raz trzeci zostanie zrekonstruowana historyczna Bitwa Żmigrodzka. Grupa rekonstrukcyjna, pod wodzą Tomasza Sztuka przez dwa dni (23 i 24 czerwca) potrwa zbiorowa walka. 150 uczestników przedstawi inscenizację pod nazwą ” Epizod z obrony Warszawy w 1939 r.”. Nie zabraknie pokazowego ciężkiego sprzętu (pojazdów opancerzonych) oraz motocykli, czy broni strzeleckiej. Rekonstrukcja odbędzie się w niedzielę, natomiast w sobotę zaplanowano piknik historyczny, na którym każdy pasjonat historii czy militariów będzie mógł pogłębić swoją wiedzę. (BW)

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here