Nielegalna i szkodliwa produkcja w kościele?

131

– Tam nasze dzieci zażywają świeżego powietrza, a z otwartej sali wychodzą robotnicy w maskach na twarzach, żeby się przewietrzyć – powiedziała nam oburzona zawonianka. – W dodatku plac zabaw nie jest odgrodzony drogi dojazdowej do hali sportowej, a tam wjeżdżają ciężarówki.

Matki nie chciały wierzyć, że w tuż obok placu zabaw w nie przystosowanej do tego hali odbywa się produkcja. – Jednak okazywało się to prawdą okazało się, że kościół wynajęto lokalnej firmie, która robi tam izolacje do sprzętu AGD. Najgorzej, że do tego używają  waty szklanej. A przecież jest to materiał rakotwórczy. I chociaż pracownicy chodzą w maskach, halę otwierają prosto na plac, na którym bawią się dzieci – opowiada zdenerwowana matka. – Jednak najgorsze jest to, że radni wydali na to zezwolenie. W ub. tygodniu zebrała się komisja  oświaty, kultury i sportu oraz zdrowia i spraw socjalnych, i wydała oświadczenie, wyrażające zgodę  na tę produkcję. W przegłosowanym stanowisku radni postanowili, że produkcja może być prowadzona do czasu, aż znajdzie się inne rozwiązanie…

W dawnym kościele, jak w wielu tego typu obiektach, w PRL-u był magazyn państwowego gospodarstwa rolnego. Po 1989 roku, gdy kościoły upominały się o majątki, a PGR-y były likwidowane, kościółek „odzyskał wolność”. Jednak  ewangelików w Zawoni praktycznie nie ma, więc o powrocie nie było mowy. Drugiego kościoła nie chciał przejąć także proboszcz parafii rzymskokatolickiej. Jeden kościół w zupełności wystarcza. A biednej parafii nie stać na utrzymanie kolejnego zabytku, a co dopiero na jego renowację. A kościół wymagał pilnego remontu.

Na co wójt postanowił przeznaczyć kościół?

Liczba słów ukrytego tekstu: 665

Kup gazetę w kiosku
lub wydanie elektroniczne

ten artykuł znajduje
się w numerze 2012-24
Cena gazety: 3,00 brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.NOWA
na numer: 72068
Cena sms: 2,46 brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 1,50 brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:

UWAGA!!! Zakupiony kod jest aktywny przez 7 dni oraz odkrywa wszystkie płatne treści.

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here