W Trzebnicy i Prusicach będą kibicować

71

W poprzednim numerze podaliśmy informacje z Obornik Śl. (tam nie będą organizowane przez miasto żadne imprezy związane z mistrzostwami), a także ze Żmigrodu, Zawoni i Wiszni Małej, gdzie zawitają mobilne strefy kibica.

Dokładnie 22 maja wysłaliśmy zapytanie o szczegóły organizacji strefy do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Niestety, kiedy wczoraj zamykaliśmy wydanie NOWej odpowiedź z urzędu jeszcze nie dotarła do nas. Na oficjalnej stronie Trzebnicy i na afiszach pojawiła się informacja, że „strefa będzie zlokalizowana na  Trzebnickim Stadionie Miejskim „Fair Play Arena”. Transmitowane mają być wszystkie mecze reprezentacji Polski, ćwierćfinały, półfinały oraz wielki finał. Przewidywane atrakcje i niespodzianki dla najmłodszych”.

Miasto Prusice wspólnie ze Stowarzyszeniem „Prusiczanin” planuje zlokalizowanie Fan Strefy na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Szpitalnej. – Zainstalujemy tam telebim  i nowoczesny rzutnik, dzięki którym w doskonałej jakości i świetnej atmosferze będziemy oglądać zmagania wszystkich ekip biorących udział w turnieju, a przede wszystkich naszych Orłów – opowiada burmistrz Igor Bandrowicz i dodaje: – W godzinach 17 – 18 będą odbywały się zabawy i konkursy dla dzieci, takie jak turnieje piłkarskie dla najmłodszych na specjalnie stworzonym do tego celu boisku, konkursy na najlepsze przebranie oraz turnieje na konsolach do gier. Wszystko to zostanie okraszone oprawą wizualną i muzyczną zachęcającą do dopingu. Na miejscu będzie można kupić napoje oraz coś do przegryzienia. Nasza „strefa” pomieści od 120 do 150 osób.

W dni, w które nie będą odbywały się mecze, zaplanowane są pokazy filmowe dla wszystkich tak zwane DSF, prowadzone przez jednego z młodych „zapaleńców filmowych”, mieszkańca gminy Prusice. Ponadto we wtorek 19 czerwca Prusice odwiedzi mobilna strefa kibica: –  Planujemy, że będzie ona rozłożona w Rynku od ulicy Jana Pawła II i Czerwonego Krzyża. Wszystkich chętnych zapraszamy do niej już od godz. 15. W mobilnej strefie kibica zorganizowany zostanie szereg animacji i konkursów dla dzieci i młodzieży, przeprowadzonych przez głównych sponsorów mistrzostw. Będzie można również w niej się napić i dobrze zjeść, oglądając wspólnie mecze: Anglia – Ukraina oraz Szwecja – Francja, na co wszystkich bardzo serdecznie zapraszam – mówi Igor Bandrowicz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here