Ratusz w nowej odsłonie

70

Obecnie na Rynku trwają prace przy rekonstrukcji płyty. Jak zapewnia Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic, wszystkie prace idą zgodnie z planem i do końca czerwca „serce miasta” powinno już mieć całkiem nową nawierzchnię.

Za kilkanaście dni na Rynek wejdzie kolejna firma – Architekton sp.j. Firma Architektoniczno-Budowlana Restauracji Zabytków, która wygrała przetarg na remont budynku Ratusza.

Michał Koziński, inspektor ds. infrastruktury i planowania inwestycji w prusickim urzędzie mówi, że po remoncie Ratusz będzie także przyjaźniejszy dla interesantów: – Projekt zakłada budowę dwóch wind dla osób starszych i niepełnosprawnych, stworzenie punktu obsługi klienta z prawdziwego zdarzenia, który będzie się znajdował na parterze, a także stworzenie punktu informacji turystycznej – w byłej siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która mieściła się w Ratuszu od strony ul. Wrocławskiej. W ramach tego projektu przystosujemy toalety dla potrzeb osób niepełnosprawnych, łącznie z instalacją przywołującą. Przebudowany zostanie także monitoring na całym Rynku, wyremontowany zostanie również zegar na wieży Ratusza – wylicza Michał Koziński.

Urzędnik dodaje, że sama elewacja budynku nie zmieni się, ponieważ zabroniłby tego konserwator zabytków.  

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here