Przedszkole w stanie surowym, ale zamkniętym

94

Przypomnijmy, że na przetarg wpłynęło 9 ofert, ale najkorzystniejszą cenę – 1 mln 38 tys. zł – zaproponowała firma PPHU Eksport-Import Władysława Skiby z Milicza. I to ona stała się wykonawcą zadania. Według planów przedszkole ma zostać oddane do użytkowania w czerwcu 2013 r. Ale już dzisiaj wszystko wskazuje na to, że skończone ono będzie najprawdopodobniej jeszcze przed terminem. Obiekt ten będzie wynosił  308 m kw. powierzchni użytkowej i znajdować się w nim będą trzy sale edukacyjno-zabawowe, kuchnia, jadalnia i zaplecze o łącznej powierzchni 136 m kw. W przedszkolu będzie 60 maluchów, którzy uczyć się będą w trzech grupach.

W celu zapewnienia jak najlepszych usług edukacyjnych złożono do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie projektu Program Operacyjny Kapitał Ludzki projekt pn. Pierwsze przedszkole w gminie Zawonia. Wartość projektu wyniesie ok. 250 tys. zł, w tym dofinansowanie stanowi 85 % kosztów kwalifikowanych. Projekt będzie realizowany od 1 sierpnia 2013 r. do 31 lipca 2014 r.

W ramach projektu planuje się wyposażenie przedszkola w niezbędnych sprzęt oraz elementy edukacyjne dla dzieci. Ponadto planuje się organizację szerokiego zakresu zajęć w tym; języki obce: j. angielski i niemiecki, rytmika, zajęcia logopedyczne oraz gimnastyka korekcyjna. W ramach projektu będzie miało miejsce też doposażenie placówki w niezbędny sprzęt (wykładziny, przybory szkolne, meble, telewizory wraz z odtwarzaczami DVD i zabawki).

Decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 30 kwietnia 2012 r. Gmina Zawonia zajęła II miejsce na liście rankigowej wniosków o dofinansowanie projektów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here