Najlepsza w powiecie

571

Ula Janicka ma 13 lat i jest bardzo zdolną uczennicą. W tym roku skończyła szkołę podstawową i zdobyła najwięcej punktów w całym powiecie, potrzebnych do tego by dostać się do gimnazjum. Są to punkty za naukę, udział w konkursach oraz zaangażowanie w działalność społeczną. Jej hobby to sport i muzyka. Swoje zainteresowania rozwija w Ognisku Muzycznym Allegro, gdzie pobiera lekcje gry na gitarze. Śpiewa także w chórze szkolnym. Poza tym gra w tenisa, pływa, jeździ na nartach i gra w siatkówkę.

Nie skupia się jednak wyłącznie na sobie – lubi też pomagać innym. Od dwóch lat pracuje w szkolnym kole Caritas, włączając się czynnie we wszystkie akcje. Od wielu lat jest też członkiem drużyny Odysei Umysłu, gdzie wykazuje się dużą kreatywnością i sumiennością – mówi Edyta Łapińska, wychowawczyni Uli w SP nr 2.

Praca w Odysei wymaga poświęcenia swojego wolnego czasu w dużej ilości. A drużyna i w tym roku przeszła eliminacje regionalne i reprezentowała szkołę i miasto w Gdańsku na eliminacjach ogólnopolskich.  – Te wszystkie działania nie przeszkadzają jej jednak w nauce. Ula w każdym roku osiąga najwyższą średnią w klasie i jedną z najwyższych w szkole. Bierze udział w licznych konkursach i osiąga sukcesy. W ubiegłym roku została wybrana przewodniczącą szkoły i dobrze radzi sobie z dodatkowymi obowiązkami – dodaje pani Edyta.

W klasie IV zajęła drużynowo II miejsce w Gminnym Konkursie Bajki Angielskiej, a w klasie VI w konkursie recytatorskim w języku angielskim: II miejsce w gminnym, a IV w powiatowym.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here