Dzień Dziecka w Bagnie

55

W akcję chętnie włączyli się mieszkańcy Bagna – ci starsi i nieco młodsi.Ostatnia duża impreza z okazji dnia dziecka odbyła się około 5 lat temu, zorganizowana przez Antoninę Grad, kiedy to dzieci mogły bawić się przy dźwiękach prawdziwej orkiestry. Pani Antonina była organizatorką również wielu innych imprez np. mikołajek. W przygotowanie gier i zabaw dla dzieci aktywnie włączała się ówczesna sołtys Barbara Tomaśkiewicz wraz z radą sołecką. Jeszcze wcześniej organizowaniem dnia dziecka zajmowali się państwo Brzegowscy.

 Tegoroczne święto naszych milusińskich, mimo momentami niesprzyjającej aury, zgromadziło naprawdę wielu uczestników. Grupa blisko 50 dzieci rozpoczęła świętowanie od konkursu rysunkowego pt. „Moje Wymarzone Wakacje” –  nagrodą dla wszystkich uczestników były same słodkości. Konkurs poprowadziła Małgorzata Jucha – opiekunka świetlicy środowiskowej.  Następnie najmłodsi mieszkańcy Bagna mogli samodzielnie usmażyć sobie smaczne kiełbaski  -oczywiście pod okiem dorosłych. W międzyczasie Anna Balasińska przyozdabiała dzieci malując kredką na ich twarzach i rękach wąsy, serduszka, słoneczka – a to wszystko na specjalne zamówienie. Dużą popularnością cieszyły się barwy narodowe (z pewnością wiąże się to ze zbliżającym się Euro 2012). Wśród atrakcji nie zabrakło puszczania naprawdę dużych baniek mydlanych.

Dzień dziecka odbył się na terenie remizy strażackiej, gdzie nie mogło zabraknąć naszych strażaków. Dzięki uprzejmości prezesa OSP w Bagnie Sebastiana Kowalika i naczelnika Piotra Kubickiego, dzieci mogły poczuć smak prawdziwej przygody. Atrakcją okazała się możliwość potrzymania węża strażackiego sikającego wodą, a niektórzy po raz pierwszy w życiu założyli na siebie mundur strażaka, wśród chętnych nie zabrakło dziewcząt. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali i objaśniali tajniki rzemiosła strażackiego panowie – Grzegorz Daniluk i Sebastian Rybicki. Rządni wiedzy dla zaspokojenia ciekawości mogli zapoznać się z wozem strażackim od środka. Podczas imprezy pobliski plac zabaw przeżywał prawdziwe oblężenie maluchów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here