Wiceburmistrz Obornik Śl., Adam S. odwołany – zobacz film z TVN24

386

Wiceburmistrz Obornik Śląskich Adam S. 22 czerwca został odwołany ze stanowiska. Wcześniej telewizja TVN24 zrobiła reportaż w którym pytała o to, dlaczego wiceburmistrz, którego zatrzymano za jazdę pod wpływem alkoholu przez prawie półtora roku dalej zajmuje swoje stanowisko i pobiera urzędniczą pensję. Jego szef – burmistrz Sławomir Błażewski – tłumaczył, że wiceburmistrz swoje obowiązki wykonuje dobrze, a zdarzenie z policją miało miejsce poza godzinami pracy. W reportażu mieszkańcy Obornik mówią, że po takim zdarzeniu wiceburmistrz powinien już dawno sam podać się do dymisji.

Zobacz reportaż telewizji TVN24. Kliknij tutaj.

Wiceburmistrz nie tylko nie podał się do dymisji, ale oskarżył policjantów. Prokuratura umorzyła sprawę wobec policjantów i jak powiedziała prokurator Arleta Pawłowska postanowienie jest już prawomocne. We wrześniu wiceburmistrz oskarżył także naszych dziennikarzy twierdząc, że pisaliśmy nieprawdę. Po kilku rozprawach w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu sędzia wydała wyrok.

Odrzucono wszystkie zarzuty wobec dziennikarzy. Tymczasem burmistrz Błażewski dalej zatrudniał swego zastępcę jakby nie widząc nic złego w sprawach, które toczyły się wokół. Pierwszy telewizyjny reportaż o sprawie wiceburmistrza już w grudniu 2011 roku zrobili dziennikarze telewizji Polsat.

Teraz sprawą zainteresowali się również dziennikarze telewizji TVN. I tu niespodzianka. Kilka dni po emisji w TVN24 Błażewski nagle odwołał swego zastępcę. Powód? Utrata zaufania. W zarządzeniu burmistrza czytamy, że w okresie wypowiedzenia wiceburmistrz dalej będzie pobierał wynagrodzenie, ale cofnięto mu wszystkie pełnomocnictwa.

Co zatem w pracy będzie robił wiceburmistrz? Czym się będzie zajmował, tego nie wiemy, burmistrz Błażewski nie chciał dalej odpowiadać na pytania. Dowiedzieliśmy się także, że zwolniony wiceburmistrz przebywa na zwolnieniu lekarskim.

7 KOMENTARZY

 1. „Mimo udowodnionej winy, pan dalej pełni swoją funkcję…” (TVN24)
  „Czy coś jest w tym złego..” (A.S.)

  Czy komentarz jest potrzebny ???????

  Ps. zachowanie wobec dziennikarzy jak Niesiołowski trrrragedia !!!!!!!

 2. Przecież to żenada do kwadratu !!!! Wice twierdzi, że nie jechał pod wpływem a burmistrz broniąc go twierdzi, że to było poza godzinami pracy więc wszystko jest ok.
  Rozumiecie coś z tego ??????????????

 3. Nooo proszę rośnie nam lokalny Niesiołowski :-))))))
  Co za maniery :-))))))))))))))))))
  Cóż za polszczyzna: „Proszę PANIĄ nie będę udzielał wywiadu…”
  No brakowało tylko wyzwisk od PIS-owskich propagandystek i won do PIS-U !!!!!! Bo szarpanie za kamerę to już wyszło klasycznie !!!!
  ŻENADKA Z POLITOWANKIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Drodzy Oborniczanie
  Szczerze mówiąc nie zazdroszczę Wam takich władz samorządowych !!!!! Pomijając już nerwowego pana, który biega po schodach i ucieka przed dziennikarką TVN24 szarpiąc kamerę jak jakiś niesioł pospolity :0))))))) a hitem jest pytanie do dziennikarki: a co w tym złego że mimo wyroku nadal pobiera publiczne pieniądze !!!!!!!!!
  Ale zaskakuje nas swoją „elokwencją” sam burmistrz, który stwierdza, że przecież wice został złapany po pijaku poza godzinami pracy !!!!!!! Więc on nie widzi w tym NIC ZŁEGO !!!!!!!!!!!
  Pozostaje pytanie co WY NA TO OBORNICZANIE ??????????????

 5. „Proszę panią ;-))))) ja nie miałem wyroku, bo mój wyrok został uchylony, w całości uchylony”

  buhahahahhahahahahahahhahahahahahaha

  Można paść ze śmiechu słuchając tych wypowiedzi :-)))))

  ps. najlepsze jest „PROSZĘ PANIĄ” :-))))))))))))))))))))))))))

 6. Nasz burmistrz ma ochotę na drugą kadencję(stąd decyzja pozbycia się vice). A nasze miasto i gmina to dalej grajdoł jakich mało w Polsce.Popatrzcie choćby na ościenne gminy.Tam są gospodarze myślący o rozwoju,patrzący w przyszłość,chcący zrobić coś dla ludzi.

 7. A kiedy odpadnie z Urzędu Pani Sekretarz ??? Pomimo niespełniania warunków z ustawy, Pani Żmuda trwa na stanowisku… Teraz nie ma już Mentora, więc może kolejna nieprawidłowość zostanie usunięta…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here