Kibice będą mieli strefy!

64

W poprzedni wtorek zadaliśmy sekretarzowi Trzebnicy na piśmie pytania dotyczące organizacji „strefy kibica” w mieście. Niestety, kiedy zamykaliśmy wczoraj dzisiejsze wydanie NOWej gazety, nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na pytania. O trzebnickiej strefie wiemy tylko tyle, że powinna być udostępniana przez kilka dni.

W Obornikach Śląskich nie planuje się organizowania strefy kibica.

Mobilna Strefa Kibica w Żmigrodzie będzie 22 czerwca, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak mówi Andrzej Krzywda z Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie, mieszkańcy miasta będą mogli wspólnie obejrzeć ćwierćfinał, może nawet z udziałem naszej reprezentacji. – Jednodniowa strefa kibica to część ogólnopolskiego projektu pod hasłem Fan City Tour, realizowanego przez firmę Prowokator Euro Trucks sp. z o.o. wraz z partnerami.  To jednodniowa, plenerowa impreza, której głównym punktem jest oczywiście wspólne oglądanie wybranego meczu na dużym telebimie. W strefie odbywać się będą liczne konkursy z nagrodami i animacje. Atrakcyjne nagrody i kolejne imprezy rozrywkowe gwarantują sponsorzy – podaje Andrzej Krzywda. jak zapewnia, w strefie kibica nie zabraknie „strefy cateringowej” ze stolikami i parasolami, znajdziemy tu zarówno produkty dla smakoszy, a dla spragnionych zarówno piwo, jak i napoje bezalkoholowe. – Tutaj warto przyjść z całą rodziną, bo oprócz konkursów przewidziano także dodatkowe atrakcje dla fanów w każdym wieku. Będzie namiot gier konsolowych (piłkarskich, jakże inaczej), boisko, gdzie każdy może wcielić się w postać z popularnej gry „piłkarzyki”  (brzmi enigmatycznie, ale wystarczy wejść na boisko i wszystko będzie jasne). Strefa zmieści kilkaset osób – trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do wspólnego kibicowania i rodzinnego świętowania – mówi Krzywda i zapewnia, że impreza będzie bezpieczna, ponieważ wynajęta zostanie profesjonalna ochrona. Ekipa techniczna i gastronomiczna zadba o to, aby kibicom było wygodnie i mogli skorzystać z pyszności. Bezpłatny wstęp do strefy będzie możliwy już od godziny 15, a zabawa potrwa do 23.

Według informacji, jakie uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Prusice, planuje się, żeby do miasta, najprawdopodobniej na Rynek, zawitała mobilna strefa kibica. Niestety wczoraj nie udało się nam skontaktować z burmistrzem Igorem Bandrowiczem, który osobiście nadzoruje to przedsięwzięcie. Więcej szczegółów odnośnie prusickiej strefy podamy w następnym numerze NOWej.

Na boisko do Wiszni Małej mobilna strefa kibica zawita 21 czerwca. – Wszystkich kibiców i nie tylko, zapraszamy już od godziny 14. W czwartek, kiedy dotrze do nas pojazd z telebimem, będzie można obejrzeć dwa mecze – zapowiada wójt Jakub Bronowicki i dodaje, iż ma nadzieję, że pogoda dopisze, bo wtedy mieszkańcy gminy na pewno chętnie zjawią się, aby wspólnie oglądać rozgrywki.

W Zawoni, jak dowiedzieliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, trwają jeszcze rozmowy, w trakcie których uzgadniane są szczegóły przyjazdu mobilnej strefy kibica. Wiadomo już natomiast na pewno, że odwiedzi ona Zawonię 18 czerwca.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here