DOLPASZ SKOKOWA W „OKRĘGÓWCE”!!!

924

 W jesiennej konfrontacji między tymi zespołami w Sułowie padł remis 3:3. Przed niedzielną XXV kolejką wrocławskiej klasy A (grupa II) sezonu 2011/2012, wiadomo było, że ekipa trenera Krzysztofa Tabaka, aby osiągnąć awans do wyższej klasy rozgrywkowej musi pokonać sułowską Barycz. Jak się okazało, skokowianie z wielkim opanowaniem wytrzymali presję i pewnie rozprawili się z rywalem. Warto zaznaczyć, że Barycz Sułów aktualnie zajmuje czołowe miejsce w tabeli, tak więc zwycięstwo w tym spotkaniu wcale nie było pewną sprawą. Jak się okazało 3 punkty  zapewnił gospodarzom  duet  Piotr Konopacki i Grzegorz Kozal. Popularny „Konopaś” strzelił dwa gole, a drugi wspomniany piłkarz dołożył jedno trafienie i zaliczył asystę.

Ostatecznie skokowianie odnieśli pewne zwycięstwo i tym samym przypieczętowali historyczny wyczyn sportowy, który na zawsze pozostanie w pamięci miejscowych sympatyków futbolu. Co ciekawe pojedynek Dolpaszu z Baryczą przyciągnął na skokowski stadion rekordową liczbę 400 widzów, co świadczy o tym, że lokalna społeczność rzeczywiście śledzi poczynania miejscowych piłkarzy. – Dziękuję wszystkim kibicom za obecność i wsparcie piłkarzy Dolpaszu. Proszę uwierzyć, że ozdobą kibicowskiej oprawy meczowej była specjalnie wyszyta flaga podkreślająca ten wielki sukces w 60-letniej historii naszego klubu – wyznał po meczu prezes klubu Rafał Dzik. 60 lat upadków i wzlotów, jak oznajmiała wspomniana flaga, wynagrodziła trud i poświecenie głównego włodarza skokowskiego klubu Rafała Dzika, osób współpracujących, piłkarzy oraz trenera Krzysztofa Tabaka. Szczególnym ogniwem w tym kolektywie jest burmistrz Prusic Igor Bandrowicz, który oprócz wielkiej pomocy organizacyjnej klubowej działalności również jako zawodnik przyczynił się do tego niezwykłego wyczynu sportowego.

W imieniu naszych Czytelników – kibiców piłki nożnej, całej ekipie Dolpaszu Skokowa składamy serdeczne gratulacje z okazji spełnienia marzenia o którym jeszcze rok temu nikt nawet nie myślał. Rangą tego znakomitego wyniku sportowego niech będzie fakt, że w przyszłym sezonie skokowianie będą rywalizować z takimi drużynami jak KP Brzeg Dolny, Pogoń Oleśnica, Czarni Jelcz-Laskowice, czy pobliskiego Bór Oborniki Śląskie. Jak widać nawet w małej miejscowości można zrobić coś dużego, wyjątkowego, niezapomnianego. Już dziś z niecierpliwością czekamy na zmagania piłkarzy Dolpaszu w lidze okręgowej!

 

Dolpasz Skokowa – Barycz Sułów 3:0

 

Dolpasz: P. Suchacki – Cz. Suchacki, M. Jankowiak, A. Hliwa, P. Kaczałko,

W. Płatek(80` M. Piszczek) – P. Sokołowski, K. Leśniak(44` P. Pacierz), R. Górnicki, P. Konopacki(75` I. Bandrowicz) – G. Kozal (65` W. Dzik).

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here