Nie tylko derby powiatu

567

Rożnica z tabeli była również widoczna na boisku. Gospodarze od samego początku bezsprzecznie rządzili na boisku szybko wypracowali sobie sporą  przewagę dzięki temu mogli spokojnie kontrolować przebieg spotkania i systematycznie powiększać przewagę. Dzięki dużej przewadze gospodarzy mogli oni organizować efektowne i skuteczne akcje w ataku. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 21:8. W drugiej części oborniczanie wyszli na boisko w swoim podstawowym składzie co pozwoliło na kolejne powiększanie przewagi nad sąsiadami z powiatu. Podobnie jak w pierwszej połowie 15 minutach spotkania trener oborniczan dokonał zmian w składzie i na boisko zostali oddelegowani zmiennicy. Nie wpłynęło to jednak znacząco na przebieg spotkania bowiem gospodarze nadal zdecydowanie przeważali nad gośćmi efektem sporej przewagi był końcowy wynik spotkania 43:24.

Przemysław Bagiński, trener zawodników Boru po meczu chwalił swoich zawodników: – Wszyscy w zespole zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy z zespołem od nas słabszym dlatego troszkę obawiałem się po właściwą koncentrację przed meczem. Rozegrałem w życiu wiele derbowych pojedynków i bardzo dobrze wiem, że pomimo różnicy w poziomie sportowym nie zawsze faworyci wygrywają. Tym razem nam się udało i z tego bardzo się cieszę.  Zespól z Trzebnicy robi ciągle postępy i pewnie w przyszłym sezonie nie będzie nam już tak łatwo wygrać. Życzę im jak najwięcej sukcesów i wytrwałości.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

Zawodnicy: Waldemar Antolak,  Przemysław Bagiński, Tomasz Błażewski. Konrad Burchacki,  Bartłomiej Cieśla, Adam Katan, Jarosław Kurpiewski, Łukasz Kurzydło, Maciej Kowalski, Paweł Nogal, Aleksander Pałka, Michał Poznar, Edward Ramiączek, Kacper Żuk, Jan Walas.

Trenerzy: Przemysław Bagiński, Artur Szabat .

Warto jeszcze nadmienić, że oprócz meczu III ligi seniorów w mieście odbyły się inne spotkania z piłką ręczną.  W sobotni poranek juniorzy z Boru rozgrywali mini  turniej w którym niestety ponieśli dwie porażki jedną z SPR Chrobry Głogów II 13:15, drugą z SPR Pleśnica 11:12. Nasi młodzi szczypiorniści wystąpili w składzie:

Jakub Morga,  Marcel Kuczma, Kacper Kanda,  Paweł Wyszyński, Jarosław Wąsik, Filip Bulejak, Marcin Osak, Karol Kowalczyk, Przemysław Błasiak,  Arkadiusz Wrablewski,  Krzysztof Przystarz, Mateusz Oldziejewski .