ROZLUŹNIONY SOKÓŁ WYGRAŁ, ZESTRESOWANY PIAST PRZEGRAŁ BITWĘ O III LIGĘ

381

W sobotę kibiców piłkarskich na całym Dolnym Śląsku czekały wielkie emocje w rodzimej IV lidze. Wszystko za sprawą zaciętej walki o awans do III ligi pomiędzy trzema zespołami, liderującej Ślęzy Wrocław, drugiej w tabeli Foto-Higieny Gać i trzeciego Piasta Żmigród. Już dziś wiadomo, że pierwsze dwie lokaty w rozgrywkach, premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej,  zajmą wrocławianie i gacianie. Żmigrodzianie w sobotę niestety przegrali  w meczu wyjazdowym ze swoim imiennikiem z Zawidowa 2:3. Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Marka Nowickiego, którzy w 18 minucie gry, za sprawą technicznego strzału Roberta Kaźmierczaka, wyszli na prowadzenie. Niestety radość piłkarzy Piasta nie rwała długo, gdyż gospodarze 6 minut później zdołali wyrównać za sprawą najlepszego strzelca tego zespołu Tomasza Grabowskiego. W 33 minucie gry było już 2:1dla zawidowian, a strzelcem gola był Kotelnicki.  Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy meczu wyrównującego gola dla Piasta strzelił Dominik Piotrowski. Potężna bomba skrzydłowego defensora z 30 metrów w okienko bramki miejscowych wywarła spore wrażenie na zgromadzonej widowni. Niestety również i tym razem żmigrodzianie nie długo cieszyli się z gola, bo 4 minuty później ponownie Tomasz Grabowski skarcił Pawła Pilarskiego, strzelając trzecią, i jak się później okazało zwycięską bramkę dla zawidowian. Ostatecznie żmigrodzki Piast przegrał z zawidowskim 2:3 i przy remisie Foto-Higieny Gać w Strzelinie 1:1 żmigrodzianie nie mają już żadnych szans na awans do III ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Drugi reprezentant powiatu trzebnickiego w tej klasie rozgrywkowej, a więc Sokół Wilka Lipa udał się do Szczedrzykowic na konfrontację z miejscowym Orkanem. Pewni bytu w dolnośląskiej IV lidze lipianie, pomimo braków kadrowych uporali się z wyżej notowanym rywalem. W meczowej kadrze trenera Zygmunta Peterka zabrakło trzech czołowych piłkarzy: Artura Monasterskiego, Artura Chmielewskiego i Marcina Wielgusa. W konfrontacji Sokoła z Orkanem w sumie padły trzy gole. W 10 minucie meczu Kamil Pyzłowski z rzutu karnego strzelił bramkę dla lipan. Gospodarze wyrównali w 24 minucie , a 5 minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania ponownie Kamil Pyzłowski pokonał golkipera Orkana. Druga odsłona tego pojedynku już nie była tak emocjonująca i ostatecznie Sokół Wielka Lipa wygrał z Orkanem Szczedrzykowice 2:1.

W najbliższą sobotę na zakończenie sezonu 2011/2012 w dolnośląskiej IV lidze Piast Żmigród podejmie Karkonosze Jelenia Góra, a lipianie na własny stadionie ugoszczą Piasta Zawidów. Oba pojedynki rozpoczną się o godz. 17.

Orkan Szczedrzykowice  – Sokół Wielka Lipa 1:2 (1:2)

Orkan: Sinanis – Zarański, Dudkiewicz, Niewiadomski, Kotlarz, Rudyk, Kwaśniewski (86 –  P. Kalicki), Malawski (75 min. Popecki), Zieliński, K. Kalicki, Kaczmarek.

Sokół: Ramiączek – Flisiński, Pruchnicki, Tworek, Tomanik, Siembab (82 –  Ludwiczak), Korkosz, Kudyba, Szurek, Pyzłowski, Narkiewicz (8 -5 Rajn).

Bramki: 0:1 Pyzłowski (10 min. -karny), 1:1 K. Kalicki (24), 1:2 Pyzłowski (40).

Żółte kartki: Sinanis, Siwoń, Zarański, K. Kalicki oraz Flisiński.

Sędziował: Krystian Kubik (Wałbrzych). Widzów: 250.

Piast Zawidów – Piast Żmigród 3:2 (2:1)

Zawidów: M. Gilewski – Grześkiewicz, Tylutki, Kazimierski, Woźny, Mockało, A. Gorzka, Michalkiewicz, R. Sareło, Kotelnicki, Grabowski.

Żmigród: P. Pilarski – Piotrowski, M. Wachowicz, Zalewski, Kłos – Zagórski (46 min. Abramowicz), K. Pilarski (80 – Wójcik), Kołodziej (75 – Niedbała), Pytlarz – Sawicki, Kaźmierczak (70 – Bergier).

Bramki: 0:1 Kaźmierczak (18), 1:1 Grabowski (24), 2:1 Kotelnicki (33), 2:2 Piotrowski (47), 3:2 Grabowski (51).

Sędziowali: Jarosław Łuniewski jako główny oraz Krzysztof Mazur i Piotr Kaczemba (Legnica).