„Orzeł” rozgromił „Spartę”

624

Piłkarze „Orła” Prusice okazali się bezlitośni dla swoich rywali. Gospodarze wyprowadzali akcje, ale okazywali się nieskuteczni. Goście w pierwszej połowie meczu strzelili 3 bramki, a w drugiej połowie kolejne 4 gole. Piłkarze „Sparty” Skarszyn próbowali odrobić straty i przeprowadzali kolejne akcje. Gospodarzom udało się dwukrotnie pokonać obronę i bramkarza prusiczan.

Jerzy Wojtasik, trener „Sparty” Skarszyn zaraz po meczu tak komentował przyczyny wysokiej porażki swojej drużyny: – Pierwsze 30 minut to przewaga mojej drużyny, stworzyliśmy wiele sytuacji, których jednak nie wykorzystaliśmy. Z każdego naszego ataku przeciwnik wyprowadził kontry i z takich akcji strzelił od razu 3 bramki. Do przerwy było 3:1 dla Prusic. W drugiej połowie, cały czas atakowaliśmy, a przeciwnik zdobywał bramki po kontrach. W drugiej połowie „Orzeł” strzelili jeszcze 4 bramki, a my tylko jedną. Przy stanie 7:1 strzeliliśmy na 7:2. Przyczyn porażki było wiele, ale tak to jest, że jak się nie wykorzystuje sytuacji, nie zdobywa się bramek, to się je traci. Nasz przeciwnik wykorzystał wszystkie swoje atuty i dlatego wygrał.

Piotr Adamczyk, trener zawodników „Orła” Prusice chwalił swoich piłkarzy: – Mecz stał na dobrym poziomie, w całym meczu przeważaliśmy, co udokumentowaliśmy bramkami. Musze powiedzieć, że cały zespół zagrał bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolony z obrońców, chociaż niepotrzebnie straciliśmy drugą bramkę, bo drużyna była już rozluźniona w końcówce. Świetnie spisali się napastnicy i pomocnicy. Na pewno trzeba wyróżnić Krajewskiego, który strzelił hat-trick`a i miał dwie asysty.

Drużyna gospodarzy zagrała w składzie: Dawid Chmielewski, Adrian Marek, Tomasz Jagódzki, Przemysław Mazij, Jarosław Kożuszek, Bartłomiej Sobieraj, Dariusz Marczak, Tomasz Nowak, Piotr Koziara, Daniel Paliński, Łukasz Marek, Paweł Burak, Robert Gliszczyński, Wojciech Gliszczyński, Bogdan Kotwicki.

„Orzeł” Prusice zagrał w składzie: Kami Szydełko, Andrzej Bacański, Daniel Gabas, Igor Gajewski, Jarosław Gajek, Krzysztof Kweres, Piotr Krasowski, Patryk Katra, Dawid Stettner, Piotr Drelich, Sylwester Bednarski, Patryk Krajewski, Paweł Gryz, Krzysztof Gierc.