Targi Pracy przyciągnęły tłumy

149

Targi Pracy odbyły się w  piątek, 25 maja w godzinach 10 – 14. W tym czasie wszyscy bezrobotni, a także zainteresowani zmianą pracy mogli zapoznać się z ofertami pracy, zarówno lokalnymi, jak i krajowymi, czy zagranicznymi. Przestawiona była także oferta instytucji rynku pracy oraz oferta edukacyjna szkół wyższych i policealnych. Podczas targów, podobnie jak w latach poprzednich, można było także skorzystać z porad ekspertów, pośredników pracy, doradców zawodowych i liderów Klubu Pracy. W tym roku na targach zorganizowano 27 stanowisk. Poszukujący pracy mogli zapoznać się z ofertami firm znajdujących się na terenie powiatu trzebnickiego i nie tylko. Wśród lokalnych pracodawców pojawili się:  PPHU POM  – Trzebnica (przedsiębiorstwo zajmujące się obróbka i skrawaniem, spawaniem stali nierdzewnej i aluminiowej poszukuje operatorów CNC tokarek i operatorów CNC frezarek), Tarczyński (firma z branży spożywczej przetwórstwo mięsa poszukuje pracowników produkcyjnych).

– Wachlarz naszych ofert pracy jest bardzo duży, ponieważ nie wymagają one doświadczenia zawodowego, ani odpowiednich kwalifikacji. Poszukujemy osób na stanowisko pracy – pakowacz, ale również fakturzysty do Centrum Obsługi Klienta oraz pracownika do działu wsparcia sprzedaży, na stanowisko referent działu sprzedaży. Poszukujemy także przedstawiciela handlowego na rejon Wrocławia i okolic. Zainteresowanie pracą było ogromne więc mam nadzieję, że uda się znaleźć osoby na te stanowiska – powiedziała nam przedstawicielka firmy Tarczyński.

Wśród lokalnych firm na targach obecne były także: Fabryka Urządzeń Technicznych „ALCON” ze Żmigrodu (specjalizuje się w produkcji: części i podzespołów do taboru szynowego), aktualnie poszukuje :technologa, tokarza, ślusarza), Zakład Wyrobów Cukierniczych „Miś” – Oborniki Śląskie producent galaretek, wafli, herbatników i ptasiego mleczka) poszukuje elektromechaników, pracowników produkcji, operatorów pieców rożkowych, magazynierów, Inspirion Polska (dystrybutor artykułów reklamowych) poszukuje grafików komputerowych, handlowców i asystentów marketingu, Jusam – Trzebnica (firma zajmuje się produkcja zabudowy samochodów ciężarowych ogólnego i specjalnego przeznaczenia oraz wszelkich napraw w tym zakresie) aktualnie poszukuje: malarza i ślusarza spawacza, Ade Line Prusice (firma zajmuje się sprzedażą artykułów dekoracyjnych i użytkowych pod dwoma markami Almi-Decor i Flo) –  poszukuje sprzedawców – miejsce pracy Wrocław, PPM Jafra – Karnice (fabryka mebli) – poszukuje: stolarzy, lakierników, tapicerów, serwisantów i Hotel Trzebnica, ul. Leśna (będzie otwarty w czerwcu) – poszukuje kucharzy, portierów, i pracowników spa (masaż).

Wśród banków i doradztwa finansowego pojawili się: Bank Pocztowy – oddział Wrocław, który poszukuje opiekunów klienta oraz OVB Allfinanz (doradztwo finansowe, ubezpieczeniowe, kredytowe, obsługa klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych) –  poszukuje doradców finansowych. Na targach nie mogło także zabraknąć agencji zatrudnienia. Byli więc obecni:  Adecco Poland  – oferty pracy dla magazynierów, pracowników produkcji), Work Service International – oferty pracy dla magazynierów, pracowników produkcji, ochroniarzy, opiekunow osób starszych. Dla zainteresowanych pracą w branży opiekuńczo-medycznej pojawiły się stanowiska pracy oferowane przez: Promedica24 (zajmuje się zatrudnianiem personelu w branży opiekuńczo – medycznej na terenie Niemiec) – poszukuje opiekunek osób starszych, Aterima Med (zajmuje się zatrudnianiem personelu w branży opiekuńczo – medycznej na terenie Niemiec i Francji) oraz MEDIPE (pośrednictwo pracy dla lekarzy i pielęgniarek w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, a także opiekunek osób starszych.

Na targach obecne były także: Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej – Wrocław – poszukuje wykładowców (dydaktyków) wstępu do prawa pracy, prawa pracy, języka angielski i łacińskiego oraz Wyższa Szkoła Służb Publicznych ASESOR – Wrocław. A ponieważ zbliża się okres wakacyjny, który sprzyja poszukiwaniu pracy za granicą, na targach można było zapoznać się z ofertami pracy proponowanych przez: Exotic Green firma działa w branży pośrednictwa pracy w Holandii, aktualnie poszukuje ogrodników i pakowaczy.

– O pracę pytali zarówno dorośli, jak i młodzież, jednak najbardziej pracą za granicą interesowali się dorośli, którzy mają problem ze znalezieniem pracy w kraju – powiedziała nam przedstawicielka firmy Exoticgreen, którego filia od niedawna znajduje się w Trzebnicy.

W tym roku po raz pierwszy na targach pojawiła się Komenda Powiatowa Policji w Trzebnicy (poszukiwane są młode osoby do służby w policji). Obecna była także Wojskowa Komenda Uzupełnień Wrocław (potrzebne są młode osoby do służby w wojsku). Z ofertami pracy dla młodzieży i studentów wystąpiło Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP Wrocław (realizuje pośrednictwo pracy dla młodzieży bezrobotnej, uczniów i studentów aktualnie poszukuje: telemarketerów, konsultantów/doradców klienta, serwisantów). Trzebnickie OHP prowadzi nabór dla dziewcząt i chłopców do szkoły zawodowej oraz do klas I, II, III gimnazjum dla dorosłych. Prowadzi również nabór dla absolwentów gimnazjum do przyuczenia i wykonywania określonej pracy w okresie od 6 do 9 miesięcy w zawodach: wędliniarz (dziewczęta i chłopcy), murarz / tynkarz (chłopcy), stolarz (chłopcy), operator maszyn przemysłu chemicznego (chłopcy), ślusarz (chłopcy), kucharz (dziewczęta i chłopcy), mechanik samochodowy (chłopcy), blacharz samochodowy (chłopcy) i sprzedawca (dziewczęta i chłopcy). Na piątkowych targach nie mogło też zabraknąć instytucji szkoleniowych, takich jak: Ośrodek Nauki Spawania „Szkoła Spawania Air Products”, Krajowy System Usług (informacje dla przedsiębiorców, porady, wskazówki jak założyć firmę, jak się rozliczyć, jaką wybrać formę prawna, pomoc w wyszukiwaniu dofinansowania) oraz Powiatowy Urząd Pracy (ofert pracy, pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, aktywne formy).

Jak wynika z opinii organizatorów, przez piątkowe targi przewinęło się około tysiąca osób, najwięcej zainteresowanych przyszło zaraz po otwarciu targów. Potencjalni pracownicy mieli okazję porozmawiać bezpośrednio z pracodawcami, zapoznać się z ofertami pracy, a także porozmawiać o warunkach pracy, złożyć CV i wypełnić formularz osobowy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here