Niezapominajka ma roczek

64

15 maja został uznany Dniem Polskiej Niezapominajki – pomysłodawcą tego święta jest, zmarły w 2011 r., redaktor EkoRadia Andrzej Zalewski. Istotą Polskiej Niezapominajki jest uświadomienie ludziom, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ekologia oraz przypominanie o szacunku wobec przyrody. Każdego roku pod szyldem tego sympatycznego święta upamiętnia się wybitne postaci. Rok 2012 został nazwany rokiem Janusza Korczaka – który jako pierwszy zaczął upominać się o prawa dziecka i jego równouprawnienie.

Wtorkowe przedstawienie w Przedszkolu nr 2 było poświęcone właśnie jemu. Dzieci przygotowały wierszyki przybliżające pozostałym rówieśnikom, kim był i jak ważną rolę odegrał Janusz Korczak. Nie zabrakło także tańców czy grupowego wykonania utworu Johanna Straussa „Polka trish-trash”. Ten występ był jednym z bardziej efektownych pomysłów. Grupa przedszkolaków trzymając w ręku nietypowe instrumenty. tj.: szary papier oraz butelki z nasypanymi ziarnami, wybijała rytm, odtwarzając to muzyczne dzieło.

Ich występy mogli oglądać rodzice i dziadkowie oraz pozostali wychowankowie przedszkola. Pogoda tego dnia dopisywała, więc dzieci bawiły się na dworze.

Jednym z zaproszonych gości był burmistrz. Marek Długozima, który złożył obietnicę rodzicom i ich dzieciom: – Brakuje tutaj placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Składam deklarację, że  na wakacje będą nowoczesne urządzenia – powiedział zebranym.

Uroczystości zostały podzielone na dwie części. Po oficjalnej akademii zaproszeni goście udali się na odpoczynek, natomiast dzieciaki bawiły się razem z zespołem Marek i Jarek.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here