Trzebniccy modelarze na podium

412

Rozpoczął się sezon modelarski modeli pływających. – W dniach 12 i 13 maja na stawach w Skoroszowie odbyły się zawody ślizów wodnych w wielu klasach. Była to pierwsza rozgrywka klasy FSR, zaliczana do punktacji Mistrzostw Polski – mówi Andrzej Dufrat, jeden z organizatorów wyścigów. – Patronat honorowy nad imprezą przejęło Starostwo Powiatowe w Trzebnicy. W zawodach uczestniczyło ponad 100 zawodników z Polski, Niemiec, a także Czech – wylicza Dufrat i zaznacza, że warunki pogodowe nie sprzyjały w rozgrywaniu wyścigów modeli, ale mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych odbyły się wszystkie zaplanowane biegi.

Zawodnicy musieli wykazać się sporymi umiejętnościami przy sterowaniu modelami, aby zakończyć wyścig z jak największą liczbą okrążeń. Na trasie dochodziło do częstych wywrotek modeli z powodu dużej fali. Bardziej doświadczeni modelarze umiejętnie dostosowywali prędkość do warunków, co było kluczem do sukcesu – ocenia Andrzej Dufrat.

W poszczególnych klasach, w których startowali zawodnicy z powiatu trzebnickiego miejsca na podium wywalczyli: klasa standard junior FSR- V 3,5: 1. Weronika Okuniewicz (Trzebnica), 2.Hanna Obłońska (Wrocław), 3. Maciej Ostrowski (Tychy); klasa standard senior: 1. Adam Hara (Trzebnica), 2.Marcin Dufrat (Trzebnica), 3. Barbara Kawulak (Kraków); klasa FSR V-3,5: 1. Weronika Okuniewicz (Trzebnica), 2. Krzysztof Zaręba (Zielona Góra), 3. Łukasz Dębecki (Wieruszów); klasa FSR V-7,5: 1. Piotr Kozior (Wrocław), 2. Tomasz Szlęk (Oborniki Śląskie), 3. Piotr Szumański (Wrocław).

Łącznie, zawodnicy z powiatu trzebnickiego, zdobyli 5 pucharów, z czego bardzo się cieszę. Zwłaszcza, że Weronika i Tomek są w kadrze narodowej i w tym roku będą startować w Mistrzostwach Świata w Dessau i wykazują się dobrymi osiągnięciami – podsumowuje Andrzej Dufrat.

Puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczał starosta trzebnicki, Robert Adach. Dzięki przychylności i zaangażowaniu się w tą imprezę Starostwa Powiatowego poprzez ufundowanie pucharów, a także pomoc techniczną zawody stały na wysokim poziomie. Poza tym, starostwo ufundowało kiełbaski, które podawane na gorąco rozgrzewały zawodników – zaznacza organizator i dodaje, że zarówno staroście jak i jego rodzinie wyścigi ślizgów bardzo przypadły do gustu. Jak podkreśla A. Dufrat, wyścigi ślizgów to sport dla całej rodziny, najmłodszy zawodnik, który brał udział w skoroszowskich zawodach miał zaledwie 7 lat.

W imieniu wszystkich organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tych zawodów. Pan Janusz Cieleń – właściciel stawów zadbał w 100 procentach o to, aby cały obiekt spełniał warunki do przeprowadzenia zawodów. Jest to jeden z nielicznych obiektów obiektów, który spełnia warunki do organizowania zawodów rangi Mistrzostw Świata. Następne rundy do Mistrzostw Polski odbędą się w kolejności: Rawa Mazowiecka, Blachownia, jawor oraz Mistrzostwa Polski w Krakowie. Wszyscy nasi zawodnicy, którzy są zrzeszeni w klubie `Perkoz” reprezentują bardzo wysoki poziom, mają również duży dorobek punktowy i tak trzymać – mówi A. Dufrat.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here