Żart przyczyną bójki gimnazjalistek

122

W czwartek rano obie uczennice uczęszczające do tej samej, pierwszej klasy, przyszły do szkoły i udały się na zajęcia. Wtedy jeszcze nic nie zapowiadało zbliżającego się konfliktu.

 

– Zdarzenie miało miejsce podczas długiej przerwy, poza murami szkoły. Konflikt zaczął się już na lekcji, od stukania w krzesło, które miało być żartem. Uczennicy się to jednak nie spodobało i aby wyjaśnić nerwową sytuację dziewczynki poszły poza teren szkoły. Obie złamały więc szkolny regulamin, bo opuściły w czasie zajęć teren szkoły  – powiedziała Beata Śródka, dyrektorka Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy.

Gimnazjalistki zamiast rozmawiać „chwyciły się za barki” i zaczęły bójkę. Na skutek pobicia jedna z nastolatek miała opuchnięty i zasiniały łuk brwiowy. Natychmiastowej pomocy medycznej udzieliła jej pielęgniarka szkolna, jednak „dmuchając na zimne” od razu została zawiadomiona mama, która udała się z córką do chirurga w trzebnickiej przychodni.

Zgodnie z procedurami szkoła zawiadomiła policję. Na miejsce przyjechał asp. Piotr Dwojak z wydziału ds. prewencji nieletnich, który wysłuchał uczennic, spisał protokół i przeprowadził z nimi rozmowę wychowawczo – pouczającą, a na końcu poinformował nastolatki o konsekwencjach ich czynu.

Co na to policja?

Liczba słów ukrytego tekstu: 291

Kup gazetę w kiosku
lub wydanie elektroniczne

ten artykuł znajduje
się w numerze 2012-21
Cena gazety: 3,00 brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.NOWA
na numer: 72068
Cena sms: 2,46 brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 1,50 brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:

UWAGA!!! Zakupiony kod jest aktywny przez 7 dni oraz odkrywa wszystkie płatne treści.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here