Dotkliwe pobicie w podstawówce

193

W ubiegłą środę w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy, podczas przerwy, piątoklasista został poturbowany przez młodszych kolegów tak dotkliwie, że wezwano pogotowie. Chłopca z podejrzeniem złamania nogi zawieziono do szpitala – taka informacja błyskawicznie obiegła miasto. Według niektórych relacji miał być bity i duszony przez trzech napastników.

Jak się dowiedzieliśmy w szkole, do zdarzenia doszło na drugim piętrze, gdzie mają lekcje uczniowie starszych klas. Zajście, które zakończyło się interwencją lekarską, miało początek przynajmniej dwie godziny wcześniej. Dwóch uczniów postanowiło rozwiązać nieporozumienia siłowo.

Po raz pierwszy do spotkania tych chłopców, uczniów klas  IVb i Vd, doszło na  przerwie po drugiej lekcji: poszli do toalety, gdzie zamierzali „po męsku załatwić sprawę”. Wtedy zostali  rozdzieleni przez sprzątaczkę, którą zawołał  inny uczeń. Chłopcy wrócili do klas. Nic nikomu się wtedy nie stało, więc interweniująca pracownica nie zawiadomiła o incydencie ani nauczycieli, ani szkolnego pedagoga.

Jak się jednak okazało nastolatkowie, wcale się nie pogodzili. Na ostudzenie nastrojów nie wpłynęły także dwie godziny lekcyjne oraz jedna przerwa. Uczniowie spotkali się znowu w toalecie, tym razem po czwartej lekcji. Mimo, że w pomieszczeniu było wielu kibiców-rówieśników, nikt im nie przerwał, ani nie wezwał dorosłych. Niebawem bójka przeniosła się na korytarz i w pewnym momencie starszy chłopiec wpadł, lub został pchnięty, na ławkę tak nieszczęśliwie, że uderzył się w kostkę. Dopiero wtedy incydent zauważyła dyżurująca nauczycielka. Podeszła do grupki, by ich rozdzielić. Zatrzymała młodszego, a starszy – mimo bolącej nogi – uciekł. – Nie wiemy dlaczego, czy z bólu, czy się wystraszył, czy mu się zrobiło smutno, ale w tym momencie nie chciał tam być i się schował – powiedziała pedagog szkolny Marta Sadowska, która zajęła się wyjaśnianiem sprawy.

Jak zareagowała dyżurująca nauczycielka?

Liczba słów ukrytego tekstu: 570

Kup gazetę w kiosku
lub wydanie elektroniczne

ten artykuł znajduje
się w numerze 2012-20
Cena gazety: 3,00 brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.NOWA
na numer: 72068
Cena sms: 2,46 brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 1,50 brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:

UWAGA!!! Zakupiony kod jest aktywny przez 7 dni oraz odkrywa wszystkie płatne treści.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here