Ważne zwycięstwo SPR „Bór” Oborniki Śląskie

679

Do spotkania zespoły podeszły bardzo zmobilizowane i zmotywowane. Spore  wymagania postawili goście gospodarzom. Do 24  minuty gry  walka na boisku była bardzo wyrównana, a na tablicy z wynikiem raz po raz pojawiał się remis. W 24 minucie meczu nasi zawodnicy po skutecznym wykonaniu rzutu karnego uzyskali przewagę 2 bramek. Do końca pierwszej połowy skuteczna gra oborniczan pozwoliła im wypracować przewagę 4 bramek. W drugiej połowie goście z Oławy nadal naciskali na nasz zespół,  jednak doświadczenie naszych zawodników pozwalało na kontrolowanie gry i powiększanie przewagi nad przeciwnikiem. Dzięki temu spotkanie zakończyło się  wynikiem 31:26. Atmosferę jaka panowała na boisku pokazuje ilość kar, jaką sędziowie nałożyli na zawodników obydwu zespołów. Drużyny prawie jedną  trzecią spotkania grały w osłabieniu, a dwóch zawodników po ujrzeniu czerwonych kartek sędziowie odesłali na trybuny.

 Przemysław Bagiński, trener oborniczan tak skomentował sobotnie rozgrywki: – Do meczu podchodziliśmy ze sporymi obawami, ponieważ przed tygodniem zostaliśmy rozbici przez drużynę  z Głogowa. Nasz zespól był w trudnej sytuacji i potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, aby się odbudować. Cieszę się bardzo, że z brakami w składzie nasza drużyna stanął na wysokości zadania. Niezwykle ważne dla mnie jest to, że na boisku funkcjonowaliśmy jako  zespół. Drużyna z Oławy zagrała bardzo dobry mecz, ich twarda obrona sprawiała nam wiele problemów, ale dzięki zespołowej grze mamy dziś kolejne dwa punkty.  Do końca rozgrywek pozostały nam jeszcze dwa spotkania: za tydzień wyjazdowe do Legnicy oraz derbowy mecz z  TKS Trzebnica  kończący rozgrywki. 26 maja na godzinę 16 zapraszamy do Obornik  wszystkich sympatyków piłki ręcznej, w szczególności z Trzebnicy i  Oborniki Śląskich. Szczegóły na stronie www.facebook.com/sprbor

 SPR „Bór” wystąpił w składzie: Przemysław Bagiński, Konrad Burchacki, Bartłomiej Cieśla, Adam  Katan, Dawid Kalinowski, Jarosław Kurpiewski, Łukasz Kurzydło, Paweł Nogal, Aleksander Pałka, Michał Poznar, Wojciech Modliborski, Edward Ramiączek, Grzegorz Stachowicz, Łukasz Szkolny, Kacper Żuk.

Trenerzy: Przemysław Bagiński, Artur Szabat.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here