Utrudnienia na prusickim Rynku

83

Jak zapewnia burmistrz Prusic Igor Bandrowicz, wszystkie prace ziemne prowadzone na tym terenie idą zgodnie z planem, a żaden z wykonawców nie ma żadnego „poślizgu”. Mimo to, w centrum panuje chaos. Chodnikami w wielu miejscach nie da się przejść, poszczególne ulice okalające Rynek są częściowo zamykane, brakuje miejsc parkingowych, zresztą trudno jest się zorientować, gdzie można zostawić auto w centrum, tak żeby nie przeszkadzało budowlańcom, a dojście do Ratusza to istny tor przeszkód. Na płycie Rynku stoją płoty odgradzające budynek od ulicy, tu również składowana jest kostka, którą robotnicy na bieżąco układają. W tej chwili panuje tu chaos, ale po remoncie ma być bardziej przejrzyście.

Na Rynku zajdzie klika zmian; nie tylko poprawi się jego estetyka, a wygląd będzie zbliżony do tego sprzed kilku wieków, zmieni się również organizacja ruchu dla samochodów, zniknie także przystanek autobusowy. – Chcemy, żeby w mieście były dwa przystanki, z obu stron. Pierwszy z nich będzie się znajdował na ul. Wrocławskiej, naprzeciwko spółdzielni mieszkaniowej, drugi natomiast na ul. Żmigrodzkiej, obok parku lub bliżej przychodni – zapowiada Igor Bandrowicz i dodaje, że po remoncie samochody będą się poruszały po trzech ulicach w Rynku, ponieważ jedna z nich zostanie zamknięta.- Powstanie podkowa, nie będzie już ruchu okrężnego. W samym Rynku będzie można również zaparkować samochód. Zresztą dodatkowe parkingi planujemy zlokalizować przy ulicach: Jana Pawła II i Rzemieślniczej – mówi burmistrz. Zgodnie z jego zapowiedzią, na zamkniętej części Rynku  będą mogły odbywać się różne imprezy, jak chociażby ustawiano by scenę na Dni Prusic.

Zupełnie nowy wygląd ma zyskać również sam Ratusz, który już w najbliższym czasie przejdzie lifting. Po remoncie, którego zakończenie planuje się na połowę września, zyska między innymi  punkt obsługi klienta, a także informację turystyczną.

Zakończenie prac na płycie Rynku planowane jest na wrzesień tego roku.

O utrudnieniach, jakie mieszkańcy Prusic mogą napotkać w związku z remontem centralnego placu miasta, będziemy na bieżąco informować.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here