Ukradli fotoradar

216

Do tej nietypowej kradzieży doszło najprawdopodobniej w nocy z 9 na 10 maja. Jak podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, kradzież urządzenia odkryli funkcjonariusze z posterunku w Prusicach 10 maja, około godziny 8 rano. – Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Prusic, którzy na pewno dołożą wszelkich starań, żeby złapać osoby lub osobę, która ukradła fotoradar – mówi policjantka. Jak przyznaje, po pierwsze urządzenie miało ogromną wartość prewencyjną, ponieważ kierowcy, widząc oznaczenia informujące o kontroli, w zdecydowanej większości zwalniali, po drugie skradziony sprzęt ma dużą wartość finansową: – Sprawcy ukradli urządzenie marki ZURAD,  fotorapid CM. To sprzęt wart około 100 tys. zł – podaje I. Mazur.

Kiedy podjechaliśmy na miejsce kradzieży, obok zabezpieczonego już przez policjantów słupka, nie było widać śladów wandalizmu. Wyglądało to tak, jakby ktoś po prostu wyjął całą zawartość skrzynki.

Ktoś, kto ukradł fotoradar stojący przy drodze krajowej nr 5 przy wjeździe do Prusic i zjeździe na Oborniki Śląskie musiał być bardzo zdesperowany. Trasa drogi krajowej jest bardzo ruchliwa, niektórzy kierowcy po kilka razy w miesiącu płacili mandaty za przekraczenie prędkości. Policja już zapowiedziała, że zbada wszystkie tropy. Najbardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że kradzież fotoradaru to zemsta za wystawione mandaty. No, bo po co komu w domu fotoradar?

Policja zapowiada, że będzie szukać złodziei, a burmistrz Prusic zapowiada, że jeśli policja go nie znajdzie, to kupi nowy fotoradar. Przypomnijmy, że w poprzednim roku straż miejska, która użytkowała urządzenie ściągnęła z wystawionych mandatów ponad 100 tys. złotych!

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here