Uczniowskie biegi przełajowe

414

Przy sprzyjającej pogodzie, tuż obok stawu odbyły się biegi przełajowe. Jak mówią organizatorzy, do wzięcia udziału w zawodach zaproszono wszystkich uczniów z roczników 1996 – 2000 i młodszych, ale do biegu zgłosili się uczniowie tylko z dwóch szkół z terenu gminy : z Zespołu Szkół w Prusicach (ich opiekunem i osobą prowadzącą był Robert Skowroński), a także ze Szkoły Podstawowej z Piotrkowic (opiekunem grupy była Krystyna Leśniak).

Przed biegiem każdy zawodnik otrzymał swój numer startowy. Każda grupa wiekowa ścigała się w osobnym biegu, na wyznaczonym dystansie. Osobno klasyfikowano dziewczęta i chłopców.

Zwycięzcom, a także uczestnikom biegów nagrody wręczali:dyrektor ZS w Prusicach Adam Marcinkowski, dyrektor GOKiS Renata Cybulska -Kaczałko i  Kamil Leśniak z UMiG, czyli przedstawiciele jednostek, które były organizatorami zawodów. Warto było przygotować się, potrenować przed zawodami, ponieważ nagrody, które ufundowano zwycięzcom i uczestnikom były wartościowe. Za zajęcie najwyższych miejsc zawodnicy otrzymywali: kurtki sportowe, spodenki, koszulki i czapki oraz medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyniki biegów są następujące::

Dziewczęta, rocznik 1996 i starsze:1.Katarzyna Ślizankiewicz, 2.Daria Wesołowska (obie z Prusic); roczniki1998 i1997: 1.Agnieszka Rapacz, 2.Paulina Ciągło (obie z Prusic); rocznik 1999: 1.Angelika Nosal, 2.Ida Bąk, 3.Dominika Bąk (wszystkie z Prusic),4.Wiktoria Kikut, 5.Karolina Rajn, 6.Natalia Motyka, 7.Agata Łata, 8.Małgorzata Piątek (wszystkie z Piotrkowic); rocznik 2000 i młodsze: 1.Oliwia Adamczyk, 2.Wiktoria Adamczyk (obie z Prusic),3.Karolina Fil, 4. Marlena Adamska (obie z Piotrkowic).

Chłopcy, rocznik 1996 i starsi:1.Damian Kmieć, 2.Daniel Nawdziun (obaj z Prusic); rocznik 1998 i 1997: 1.Tomasz Bąk, 2.Karol Bąk, 3.Dawid Jańczyk, 4.Konrad Płatek (wszyscy z Prusic), 5.Paweł Buczek (Piotrkowice), 6.Konrad Kurek (Prusice), 7.Dominik Beszczyński (Piotrkowice), 8.Hubert Bielak (Prusice); rocznik 1999: 1.Kamil Bonke (Prusice), 2.Kornel Zieliński (Piotrkowice), 3.Grzegorz Kulawiak, 4.Paweł Filipiak (obaj z Prusic), 5.Kamil Grabowski, 6.Mateusz Owsiany (obaj z  Piotrkowic); rocznik 2000 i młodsi: 1.Paweł Bonke, 2.Krzysztof Pietrzak, 3.Patryk Rola (wszyscy z Prusic), 4.Patryk Majewski , 5.Mateusz Cyruliczek (obaj z Piotrkowic), 6.Oskar Butrak (Prusice) ,7.Marcin Figura (Piotrkowice).

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here