Nie było balonu przez pogodę

  36

  Tegoroczna majówka w Skokowej rozpoczęła się już w piątek 4 maja od dyskoteki, która poprowadził Crazy Dj. W sobotę, od południa mieszkańcy miejscowości, a także przyjezdni, zaczęli powoli gromadzić się na boisku. Pierwszą sportowa imprezą jaką zaplanowali organizatorzy miał być I Turniej Oldboyów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice. Niestety, z powodu małego zainteresowania zawody nie odbyły się. W zamian, na boisku przeprowadzono rozgrywki piłki nożnej  chłopców. W rywalizacji zwyciężyli zawodnicy ze Skokowej. Od godz. 15 prowadzone były gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, w których najmłodsi mogli wygrać między innymi słodycze i różnego rodzaju gadżety. Nagrodami w konkursach były również bony na przelot balonem, który miał się odbyć w niedzielę. Niestety, niedzielne pokazy lotu balonu, ze względu na kiepską pogodę, zostały odwołane. Również w sobotę, o godzinie 16 wystartował II Skokowski Bieg Przełajowy, w którym w pobiegło19 zawodników, a zwyciężył oborniczanin Piotr Ślęzak. Chwilę po wręczeniu nagród biegaczom, młodzi karatecy z sekcji prowadzonej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zaprezentowali swoje umiejętności. Wieczorem, od godz. 19, prawie do białego rana, bo do godz. 3 do tańca grał zespół Ramires.

  W niedzielę, pierwszą imprezę sportową rozpoczęto o godz. 14. W powiatowych eliminacjach turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” do lat 16, zmierzyły się drużyna ze Skokowej z ekipą Piasta Żmigród. W rywalizacji zwyciężyli goście, którzy wygrali 5:1 i to żmigrodzianie będą reprezentować powiat podczas turnieju strefowego. W niedzielę przeprowadzono również konkurs taneczny „Dance ma sens”. Po konkursie wystąpiła formacja taneczna How High, po nim zagrał zespół Randers, natomiast od godz.19 trwała zabawa taneczna w stylu lat 80. i 90.Jedną z głównych atrakcji dnia było wspólne oglądanie na telebimie meczu o Mistrzostwo Polski. Ku wielkiemu zadowoleniu zgromadzonych i przy ogromnym dopingu, Mistrzostwo Polski zdobył WKS „Śląsk” Wrocław.

  W ciągu całego dnia odbywały się konkursy. Dla dzieci organizatorzy przygotowali również inne atrakcje. Najmłodsi mogli pobawić się w dmuchanym zamku-zjeżdżalni i poskakać na eurobungee. Dorośli bardzo chętnie korzystali z ogródka piwnego i małej gastronomii.

  Organizatorami majówki byli: burmistrz Miasta i Gminy Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Ludowy Klub Sportowy „Dolpasz” Skokowa, a także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here