Ewelina nadal w finale X-Factor

479

Życie na walizkach

Ewelina mieszka w Cerkwicy, na co dzień studiuje anglistykę w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu.Jest absolwentką trzebnickiego Liceum Ogólnokształcącego. Jej muzyczna przygoda trwa już od kilku lat, odkąd została wokalistka zespołu Nurth, grającego muzykę rockową z elementami nu-metalu. Razem z Nurthem występowała podczas organizowanych koncertów; zajęli II miejsce podczas lokalnego festiwalu PAZUR – Przeglądu Amatorskich Zespołów Rockowych. Muzyka, którą grają jest „niszowa”, stąd też pojawiały się pomysły, by Ewelina przez swoją osobę „wypromowała” zespół. Pierwsze próby odbyły się w ubiegłym roku – kiedy wystąpiła podczas castingu do programu „Mam Talent”. Niestety, jej występ, chociaż spodobał się jurorom i publiczności nie zapewnił jej awansu do dalszych etapów.

Teraz jest inaczej. Po brawurowym wykonaniu piosenki Christiny Aguilery „Hurt”miała zapewniony udział w półfinałach. Potem pokonała pozostałych uczestników i znalazła się w finałowej szóstce. Jej opiekunem jest Tatiana Okupnik. Od trzech tygodni jej występy na żywo możemy oglądać w soboty podczas emisji odcinka „X-Factor”.

Program zupełnie zmienił jej dotychczasowe życie. Teraz wszystko podporządkowane jest próbom i występom w programie, na czas uczestnictwa w „X-Factor” kursuje między Cerekwicą a Warszawą, gdzie co tydzień przygotowuje się przed występem: – W domu pojawiam się w niedzielny wieczór, na drugi dzień jeżdżę do mojej nauczycielki od emisji głosu, potem wsiadam w samochód i jadę do Warszawy. Tam razem z innymi uczestnikami przygotowujemy się do sobotnich występów. Cały kalendarz mam zapełniony, teraz wszystko kręci się wokół programu. Szczerze to nawet nie mam czasu na leniuchowanie – śmieje się młoda uczestniczka.

Pewnie na scenie

W sobotę jej występ otwierał telewizyjne show. Ubrana w seksowny gorset, błyszczące legginsy, przy wtórze tancerek brawurowo wykonała utwór Cher „If i could turn back time”. „To jest świetne, że stoisz obok profesjonalnych tancerek i w niczym im nie odstajesz” – mówił Czesław Mozil, „Tak sobie nieraz spekulujemy w kuluarach, Masz naprawdę mocną pozycję w środku” komentował Kuba Wojewódzki. „To, że śpiewasz świetnie już nam udowodniłaś” powiedziała Ewelinie jej trenerka Tatiana Okupnik.

– Dałam sobie ostatnią szansę na to, żeby wystąpić w tego typu programie. Tutaj mogę więcej działać, jestem cały czas w grze. Program „X-Factor” jest świetną szkołą dla wokalistów. Każdego tygodnia mamy zajęcia z naszym coachem Moniką Malec, która podpowiada nam jak mamy wykonywać konkretne piosenki, jak mamy ćwiczyć – mówi Ewelina.

Przed występem każdy z uczestników ubierany jest przez stylistów, natomiast reżyser daje wytyczne w trakcie występu live – gdzie stanąć, w którą kamerę popatrzeć.

Fani na fejsie

Na oficjalnym profilu Eweliny Lisowskiej, prowadzonym na portalu społecznościowym Facebook pod adresem: www.facebook.com/Lisowska.Ewelina. młoda wokalistka dzieli się swoimi przeżyciami po każdym występie. Przesyła zdjęcia z prób przed programem, opisuje przygotowania związane z występem. Jej profil śledzi ponad 10 tys. internautów, którzy trzymają kciuki za Ewelinę, gratulując jej talentu i wróżąc wygraną…

Ewelina podczas każdego występu może liczyć na doping najbliższych. Dwa tygodnie temu na widowni kibicował jej wujek z rodziną: – Na widowni było ok 500 osób; oczywiście było nas słychać, a ja nawet załapałem się na kadr w kamerze. Ewelina śpiewała wtedy przebój Glorii Gaynor „I will survive”, była świetnie ucharakteryzowana, trzech fryzjerów kręciło jej loki. Już po ogłoszeniu wyników każdy z widzów może robić wspólne zdjęcia z jurorami i uczestnikami. Ewelina była jedną z tych osób, na które zwracało się uwagę.

Następny występ już za parę dni, w sobotę (12 maja) o godz. 20 w TVN. Nie zapominajmy wesprzeć mieszkanki naszego powiatu. Ewelina liczy na państwa głosy, które należy wysyłać sms-em pod numer 7326 w treści wpisując 3.

Już planuje wydanie solowego albumu… – To będzie nieco lżejszy materiał od tego, z którym obecnie występowałam. Ale to nadal będzie muzyka określana mianem rocka. Cały czas zastanawiam się nad całością płyty, przygotowuję materiał do nagrań.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here