Mogą kontrolować na prośbę

77
Funkcjonariusze będą sprawdzać autobusy, a także trzeźwość kierowców i ich uprawnienia

Wczoraj rano policjanci z trzebnickiej drogówki kontrolowali autobusy wycieczkowe. Kontrole prowadzone były na prośby rodziców dzieci i organizatorów wyjeżdżających na szkolne wycieczki.

– Z roku na rok wzrasta liczba sprawdzanych przez funkcjonariuszy autokarów, którymi dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Bezpieczeństwo jest ważną sprawą, dlatego też wczoraj policjanci w samej Trzebnicy skontrolowali cztery pojazdy przewożące dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzali min.stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości, uprawnienia i dokumenty, a także czas pracy kierowców.  Wszystkie kontrolowane autokary były sprawne technicznie i nie było przeszkód aby udały się w podróż – powiedziała Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Trzebnicy.

Policjanci zachęcają również przede wszystek rodziców i organizatorów wycieczek szkolnych do zgłaszania z wyprzedzeniem informacji o wyjazdach dzieci. Wtedy  funkcjonariusz, oczywiście bezpłatnie, przeprowadzą kontrolę autobusów, a także kierowców. Prośby o sprawdzenie można składać telefonicznie (71-3888-200), osobiście lub pisemnie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here