Kierowca, który zabił kobietę w ciąży usłyszał wyrok

696

Marka A., oskarżonego o to, że 4 lipca 2011 r. o godz.13.30 na drodze Trzebnica-Oborniki Śl., pomiędzy miejscowościami Droszów – Borkowice naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym nieumyślnie powodując wypadek drogowy. Marek A., prowadząc zestaw samochodu ciężarowego daf z naczepą, wykonywał manewr wyprzedzania busa w nie mając do tego warunków w miejscu niedozwolonym, oznaczonym podwójną linią ciągłą, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Rozpędził pojazd ciężarowy do prędkości 94 km/h, nie dostosował prędkości oraz techniki jazdy do warunków drogowych. W wyniku tego wjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając narożem ciągnika daf w prawidłowo jadący samochód osobowy honda civic. W wyniku wypadku ponieśli śmierć: kierująca  hondą 25 – letnia Ewelina S., będąca w 9 miesiącu ciąży i jej nie narodzony syn .

Sąd uznał Marka A. winnym zarzucanych mu czynów i wymierzył mu…

Jaką karę wymierzył Sąd?

Liczba słów ukrytego tekstu: 731

Kup gazetę w kiosku
lub wydanie elektroniczne

ten artykuł znajduje
się w numerze 2012-19
Cena gazety: 3,00 brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.NOWA
na numer: 72068
Cena sms: 2,46 brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 1,50 brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:

UWAGA!!! Zakupiony kod jest aktywny przez 7 dni oraz odkrywa wszystkie płatne treści.

 

4 KOMENTARZY

  1. dobrze Sędzia napisał – „Tak naprawdę ten pan został dzisiaj skazany za głupotę i za totalną lekkomyślność” – mam bardzo mieszane uczucia co do wysokości kary ( czy nie za niska ) gdyż ta głupota i bezmyślność kosztowała 2 życia i pewnie złamała życie jeszcze innym osobom – rodzinie ofiary , rodzinie sprawcy . Bardzo smutna sprawa …

  2. Jaka jest różnica między przejechaniem pojedynczej ciągłej, a podwójnej ciągłej? Pan dziennikarz ma prawo jazdy?

  3. W tym tygodniu byłem w Sądzie i o dziwo zobaczyłem, że Długosz i Buryło właściciel i redaktor Nowej mają sprawę w Sądzie Karnym za „nierzetelność”! Grozi za to kara więzienia! Dlaczego o tym Nowa nic nie pisze! Napiszcie tak jak w innych sprawach na pierwszej stronie Długosz oskarżony! albo Czy Długosz pójdzie do więzienia? A jak wygra to na którejś tam stronie małymi literkami Długosz uniewinniony! Moim zdaniem Nowa nie ma nic wspólnego z niezależnością i rzetelnością! Na całe szczęście ludzie mają swoją mądrość! A do wszystkich którzy są przez Gazetą Nową szkalowani, oczerniani – nie bójcie się i korzystajcie ze swoich praw!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here