Oborniczanin biegał najszybciej

69

To był już drugi bieg przełajowy organizowany przy okazji majówki w Skokowej. Do sobotniego wyścigu zgłosiło 19 zawodników, jedni biegający `dla przyjemności”, a inni to już utytułowani zawodnicy.

Zawody były skierowane do uczestników, którzy ukończyli 16. rok życia. Start i metę ulokowano przy boisku sportowym w Skokowej. Organizatorzy wyznaczyli zawodnikom limit czasu na pokonanie trasy, który wynosił 1,5 godz.

Punktualnie o godz. 16 zawodnicy wystartowali. Jak się okazało, najszybszy zawodnik potrzebował zaledwie 21 minut i 44 sekund na pokonanie dystansu 6,5 km. Wszyscy startujący ukończyli bieg, a „najwytrwalszy” zawodnik dotarł na metę w czasie 35 minut i 33 sekundy.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął utytułowany zawodnik z Obornik, Piotr Ślęzak (czas 21,44 min.), drugi na mecie był trzebniczanin Andrzej Hazubski, (czas 22,56), natomiast trzecie miejsce zajął Piotr Łątka, (23,18). W zawodach wystartowały tylko dwie panie. Pierwsza na metę dotarła Anna Grochowska (30,46 min.), a ze stratą niecałych dwóch minut Anna Hazubska (czas 32,22).

Po zakończeniu biegu każdy zawodnik otrzymał pamiątkową nagrodę rzeczową i dyplom, a zwycięzcy dodatkowo puchary.

Jak powiedział nam po biegu Piotr Ślęzak, trasa zawodów była trudna: – Dużo kamieni, wybojów, zeskoków i śliskiej trawy. Starałem się biec ostrożnie i spokojniej niż zwykle. Zresztą w Skokowej nie byłem w poprzednim roku, to był mój pierwszy bieg przełajowy tutaj – powiedział biegacz i dodał, że już teraz przygotowuje się do półmaratonu w Pile, który odbędzie się we wrześniu, ale stara się brać udział także w lokalnych zawodach: – Start w takich biegach zawsze zmusza do wysiłku fizycznego, większego niż na treningach, a poza tym, po takich zawodach zawsze zostaje jakaś pamiątka.

Po wręczeniu nagród Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic, który również wziął udział w rywalizacji i zajął 15. miejsce, zaprosił na przyszłoroczne zawody i podziękował wszystkim za udział i sportową rywalizację w tegorocznym biegu. Zaprosił również wszystkich do wzięcia udziału w Biegu Trzech Wież, który odbędzie się 23 czerwca, podczas obchodów Dni Prusic.

Organizatorami zawodów byli: burmistrz Miasta i Gminy Prusice, LKS Dolpasz Skokowa oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach. Bieg zabezpieczali strażacy ochotnicy ze Skokowej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here