Więzienie dla pijanego zabójcy

71

Mieszkający w Machnicach Marcicn F. nie ma samochodowego prawa jazdy , nie ma też samochodu,  ale nie przeszkadza mu to siadać za kierownicą. 26 listopada ub. roku wziął samochód konkubiny – opla omegę – i razem z kolegą Robertem Ł. pojechali na „imprezę” do znajomego w Kuraszkowie. Na miejscu byli ok. godziny 16. Jak ustalono później w śledztwie, w czasie 3-4 godzin trzej panowie wypili pięć ćwiartek wódki, którą utrwalali piwem. Ile było tego drugiego trunku, dziś nie wiadomo, ale wtedy imprezowicze uznali, że za mało, bo pożyczyli pieniądze, by w obornickim sklepie dokupić alkohol. Było około godz. 19 cała trójka mocno wstawionych kompanów wsiadła do samochodu. Nikt nie oponował, że kierowca jest też pijany. Przeciwnie, wszystkim się bardzo spieszyło. Na miejscu obok kierowcy siadł kolega z Kuraszkowa Marcin J., a na tylnej kanapie – Robert Ł. Nikt z nich nie zapiął pasów.

Ruszyli „z kopyta”, mimo mroku na dworze i śliskiej nawierzchni. Tuż za Kuraszkowem, na lekkim łuku drogi Marcin F. stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu, pobocze, a następnie uderzył przodem i bokiem samochodu w barierkę ochronną. Opel przekoziołkował na dach i zsunął się ze stromej w tym miejscu skarpy.

Przeczytaj co działo się dalej. Jak ustalono sprawcę? Jak sprawca tuszował dowody?

Liczba słów ukrytego tekstu: 381

Kup gazetę w kiosku
lub wydanie elektroniczne

ten artykuł znajduje
się w numerze 2012-19
Cena gazety: 3,00 brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.NOWA
na numer: 72068
Cena sms: 2,46 brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 1,50 brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:

UWAGA!!! Zakupiony kod jest aktywny przez 7 dni oraz odkrywa wszystkie płatne treści.

 

2 KOMENTARZY

  1. ten Pan swiadomie wiózł śmierć , zupełnie nie liczył sie z innymi – tu nie mam żadnych wątpliwości kara jest zdecydowanie za mała

  2. W tym tygodniu byłem w Sądzie i o dziwo zobaczyłem, że Długosz i Buryło właściciel i redaktor Nowej mają sprawę w Sądzie Karnym za „nierzetelność”! Grozi za to kara więzienia! Dlaczego o tym Nowa nic nie pisze! Napiszcie tak jak w innych sprawach na pierwszej stronie Długosz oskarżony! albo Czy Długosz pójdzie do więzienia? A jak wygra to na którejś tam stronie małymi literkami Długosz uniewinniony! Moim zdaniem Nowa nie ma nic wspólnego z niezależnością i rzetelnością! Na całe szczęście ludzie mają swoją mądrość! A do wszystkich którzy są przez Gazetą Nową szkalowani, oczerniani – nie bójcie się i korzystajcie ze swoich praw!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here