Strażacy otrzymali awanse

626

4 maja to szczególny dzień w życiu każdego strażaka, i to zarówno zawodowego jak i ochotnika. To także doskonały czas na dokonanie podsumowania trudu ich pracy, zmagań w wielu niebezpiecznych sytuacjach i trudami z którymi muszą mierzyć się niemal każdego dnia. To również chwila na podziękowania i wręczenie nominacji na wyższe stopnie służbowe, a także okazja do wręczenia medali dla zasłużonych strażaków. Jak pokazała piątkowa uroczystość, nie tylko. Medale otrzymali także przedstawiciele władzy samorządowej. Stało się to dzięki temu, że z okazji 20 rocznicy powstania Państwowej Straży Pożarnej komendant główny gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz medalem okolicznościowym wyróżnił instytucje i osoby współpracujące i współdziałające z Państwową Strażą Pożarną

Na początku uroczystości głos zabrał mł.bryg. Bogusław Brud, komendant powiatowy PSP w Trzebnicy, który krótko przywitał  przybyłych gości (m. in. starostę, burmistrzów i wójtów, komendantów OSP). Następnie odbyło się odczytanie aktów nadania wyższych stopni służbowych i awansów w stanowiskach służbowych strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy. Wszystkie awanse wręczył komendant Bogusław Brud, który w kolejnej części skierował kilka słów do zgromadzonych. Komendant podziękował strażakom za zaangażowanie i trud w wykonywanie codziennych obowiązków. Wyraził także radość z tego, że do chwili obecnej nikt ze strażaków podczas wykonywania swojej pracy nie odniósł żadnych obrażeń. Bogusław Brud podziękował także samorządowcom za pomoc i wsparcie finansowe a także wspomniał o istniejącym problemie związanym z brakiem środków finansowych na paliwo do wozów strażackich.

Jako przedstawiciel władzy głos zabrał starosta Robert Adach, który również wyraził wdzięczność skierowaną do strażaków za zaangażowanie w niesienie pomocy mieszkańcom powiatu trzebnickiego. Starosta zapewnił też strażaków o tym, że zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony starostwa, także tę finansową, jak chociażby na zakup potrzebnego paliwa.

Awanse w stopniach służbowych nadane przez Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu:

– starszego ogniomistrza dla ogn. Romana Werby

– starszego sekcyjnego dla sekc. Jana Jelenia

– starszego sekcyjnego dla sekc. Krzysztofa Nowaka

Awanse w stopniach służbowych nadane przez Komendanta Powiatowego PSP w Trzebnicy:

– starszego strażaka – strażakowi Marcinowi Kwaśniewskiemu

Awanse w stanowiskach służbowych nadane przez Komendanta Powiatowego PSP w Trzebnicy:

– sekc. Michała Judzińskiego na stanowisko ratownik – kierowca

– sekc. Daniela Michalika na stanowisko ratownik – kierowca

– sekc. Michała Raduchowskiego na stanowisko ratownik

– sekc. Marcina Styrcz na stanowisko ratownik – kierowca

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here