Egzamin wcale nie taki trudny

73

W Powiatowym Gimnazjum Sportowo – Językowym do egzaminu przystąpiło 89 uczniów. 81 osób zdawało język angielski ( w tym także 62 osoby na poziomie rozszerzonym) oraz 8 osób język niemiecki (poziom podstawowy i rozszerzony). Jeden uczeń został zwolniony z egzaminów przyrodniczych i matematyki. Edwin Nooitgedagt z kl. III c został laureatem zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty w dziedzinie matematyki.

O swoich wrażeniach związanych z egzaminem gimnazjalnym opowiedziały dwie uczennice kl. III b z Powiatowego Gimnazjum Sportowo – Językowego w Trzebnicy, Monika Tomaszewska oraz Aleksandra Gajska. A oto co powiedziały:

„Pierwszego dnia towarzyszyły nam duże emocje, napięcie sięgało zenitu. Mimo wielu przygotowań i próbnych egzaminów nadal czuliśmy lekką tremę, ale także mieliśmy nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Na początku czekała nas historia z WOS-em. Okazało się, że nie była taka trudna, jak sądziliśmy. Natomiast język polski był nieco bardziej wymagający.

Drugiego dnia byliśmy już bardziej rozluźnieni. Niestety, część przyrodnicza była dość skomplikowana i przez wielu uznana za wymagającą największej wiedzy. Z kolei matematyka pozytywnie zaskoczyła wszystkich. Nawet zadania otwarte nie sprawiły dużych problemów.

Trzeciego dnia czekały nas już tylko języki obce: angielski i niemiecki. Różnica pomiędzy poziomami była wyczuwalna. Rozszerzenie obejmowało znacznie obszerniejszy zakres materiału niż podstawa, co było do przewidzenia. Teraz mamy tylko nadzieję na dobre wyniki końcowe”.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here