Najszybsze ślizgi na stawach w Skoroszowie

211

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to jedno z największych widowisk sportowych na terenie powiatu. Andrzej Dufrat, prezes trzebnickiego RC Klubu „Perkoz” i główny pomysłodawca zorganizowania zawodów przewiduje, że do konkurencji stanie nawet ponad 100 zawodników z Polski, ale także zagranicy, między innymi z Niemiec, Czech i Słowacji. Powiat trzebnicki będzie reprezentowany przez bardzo mocna ekipę – Weronikę Okuniewicz (Mistrzynie Polski 2011 roku w grupie wiekowej juniorów, Adama Harę (drugiego Wicemistrza Polski seniorów), a także oborniczanina Tomasza Szlęka. Na stawach w Skoroszowie pojawi się krajowa i europejska czołówka wodnych sportów modelarskich.

– Jeszcze przed imprezą, Maciej Duchiński, nasz kolega modelarz, przedsiębiorca z Wrocławia, zasponsorował pomost, taki z prawdziwego zdarzenia – mówi Andrzej Dufrat i dodaje, że dzięki przychylności właścicieli stawów, Państwo Cieleniom, a także Roberta Adacha, starosty Trzebnickiego impreza w ogóle może się odbyć. – Państwo Cieleniowi udostępnia nam obiekt, a starosta ufundował puchary, a także wypożyczy nam agregaty prądotwórcze i toalety toi-toi.

Organizatorzy zapraszają na imprezę całe rodziny, jak zapewniają każdy na pewno miło spędzi czas: – Przewidujemy catering i małą gastronomię, a to wszystko w pięknej okolicy – dodaje Andrzej Dufrat. Impreza będzie świetną promocją dla miasta. Goście z zagranicy i z kraju przez dwa kolejne dni będą nocować w hotelu Nizały Młyn w Czeszowie, w domkach góralskich w Pęciszowie, w Zajeździe w Skoroszowie. – Niemcy znani są z tego, ze wybierają zwykle kempingi i pola namiotowe. Dla gości, którzy preferują taką formę noclegów zostanie udostępnione pole w okolicy stawów, na których będą się rozgrywać zawody.

Jak mówi współorganizator, w czasie międzynarodowych zawodów będzie można podziwiać łódki szybkie, szybsze i najszybsze (takie, które osiągają prędkość nawet do 120 km/h o różnych pojemnościach silników, od 3,5 cmm do 35 cmm.). W sobotni poranek, o godz. 10 zawody otworzy starosta trzebnicki. Podczas zawodów odbędą się wyścigi łódek różnych klas, i różnych grup wiekowych. W klasie OPEN zostanie zorganizowany wyścig o Puchar Starosty Trzebnickiego. Dodatkowo, zawody będą pierwszą w tym roku eliminacją do Mistrzostw Polski, co dodatkowo podnosi rangę imprezy.

Organizatorami zawodów, czyli  Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Klub Modelarski „Perkoz” w Trzebnicy,  Dolnośląski Klub Modelarski we Wrocławiu, Liga Obrony Kraju – Zarząd Główny, a także Gospodarstwo Rolne Janusz Cieleń zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na to niezwykłe widowisko. Dodajmy, że zawody będą odbywać się na zasadach i przepisach organizacji NAWIG.

Wszystko wydaje się już zapięte na ostatni guzik. Jedyne czego życzą sobie teraz organizatorzy, to słoneczna pogoda.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here