Apetyt na jazz

99

Koncert w ramach Jazzu nad Odrą po raz pierwszy został zorganizowany w trzebnickim nieco Różowym Pałacyku Starostwa przy ul. Leśnej i od razu przyciągnął rzesze miłośników jazzowych brzmień. Do sali konferencyjnej przybyło tak wielu słuchaczy, że trzeba było dostawiać jeszcze dwa rzędy krzesełek. A i to nie pomogło, więc wiele osób musiało wysłuchać muzyki na stojąco, albo siedząc na podłodze.

Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej wystąpił znany doskonale trzebnickiej publiczności zespół Come Back. Muzycy znają się od wielu lat, gdyż niejednokrotnie grali ze sobą w różnych zespołach. W ostatnim czasie do współpracy zaprosili 18 – letnią żmigrodziankę, Izabelę Możdżeń. Młoda wokalistka o niezwykłej barwie głosu porwała publiczność śpiewając z wdziękiem i swobodą  znane, nie tylko  jazzowe utwory. W finale, już na bis  Izabela wykonała brawurowo utwór Arethy Franklin „You Make Me Feel Like A Natural Woman”.

Po 30 – minutowej przerwie publiczność przeżyła występ nie mniej charyzmatycznego zespołu koncertującego pod nazwą Piotr Schmidt Electric Group. To co muzycy wykonali  na swoich instrumentach (trąba, klawisze, bas i perkusja) dało muzyczną satysfakcję nawet osobą, które tego wieczora przeżywały swą pierwszą jazzową przygodę. Zespół wykonuje  muzykę łączącą: fusion i przestrzenny jazz, z soulem, funkiem i R&B, a także z muzyką filmową. Tego koncertu z całą pewnością zgromadzeni licznie miłośnicy dobrej muzyki długo nie zapomną.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here