Obornicka kultura w pigułce

56

Obornicki Ośrodek Kultury

25 kwietnia, środa, godz 18 – Otwarcie wystawy „Uratowane piękno – prace konserwatorskie Grażyny Cyunelis”, a także wystawy fotografii Bolesława Grabowskiego „Japonia kraj kwitnącej wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty”.

28 kwietnia, sobota, Kino Objazdowe Orange, godz. 14 „Winx Club: Magiczna Przygoda”, godz. 16 – Jak ona to robi?, godz. 18 – „Rozstanie”. Bilety w cenie 11 złotych.

Salonik Czterech Muz

26 kwietnia, czwartek, godz. 18.30 – Koncert duetu The Missing Party: Natalia Kwiatkowska i Robert Kapkowski wykonują muzykę w klimacie gospel, soulu i akustycznego bluesa. Ceny biletów: 5 zł, 10 zł i 15 złotych.

CeZik & KlejNuty – Solowy Akt Muzyczny w Bajce

27 kwietnia, w piątek, o godz. 20 w obornickim klubie Bajka wystąpi CeZik i KlejNuty, znany między innymi z występów w programie Szymon Majewski Show, w którym wykonywał utwory śpiewając je od tyłu.

CeZik to prosty chłopak. Lubi grać na gitarze, wyć do księżyca, napić się piwa i długo pospać. Pewnego dnia postanowił jednak, że chce od życia czegoś więcej. Chciał dzielić się z innymi tym, co potrafi robić najlepiej.

 Z pomocą przyszły dobrodziejstwa internetu, dzięki któremu pokazał Polsce kilka swoich muzycznych sztuczek i ku jego zdziwieniu – spodobało się! Klipy CeZika na jego kanale zostały obejrzane ponad 23 miliony razy. W jednym z nich śpiewa od tyłu, w innym gra na garnkach i butelkach („Hey – [sic!] kuchnia cover”), a w jeszcze innym walczy z gumowym aligatorem („Forfiter Blues”). Upodobał sobie również śpiewanie znanych utworów na kilka głosów. Kilka okienek, w każdym z nich CeZik i nie wiadomo na którego patrzeć, a którego słuchać („Szajka CeZika i polska muzyka”). Z największą przyjemnością bawi się stylami muzycznymi; i tak w klipie „Te ostatnie niedziele” w ciągu 2 minut miesza 10 diametralnie odmiennych gatunków. Jednak CeZikowi wciąż mało! Pewnego dnia postanowił stworzyć coś nowego, pod nowym pseudonimem. Ujawnił się dopiero po jakimś czasie, gdy zorientował się, że jego nowy projekt osiągnął duży sukces. KlejNuty, czyli CeZik miksujący przeróżne materiały wideo, tworząc z nich swoje własne, szalone kompozycje. „Za tyłek”, „Krzysiu” czy „Ballada Najmana” to tylko niektóre z nich, obejrzane już ponad 10 milionów razy w ciągu trzech miesięcy.

Wstęp na koncert kosztuje 10 zł i 15 zł – bilety do kupienia w klubie.

Rozdajemy bilety na CeZika

Dla naszych Czytelników mamy niespodziankę! Dla trzech pierwszych osób, które przyjdą do naszej redakcji w środę, po godzinie 10 mamy trzy podwójne bilety na piątkowy koncert.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here