Reprezentanci Obornik Śl. na największym maratonie rowerowym w Polsce

263

Takiego maratonu nikt się nie spodziewał. Temperatura nie przekraczała 9 st. Celsjusza, wiał wiatr i padał silny deszcz. Pogoda pokrzyżowała plany wielu zawodników, również kilku naszych Oborniczan, zmuszając ich do zmiany trasy wyścigu na najkrótszą z możliwych, trzydziestokilometrową trasę Medano (Mini). – W cyklu maratonów MTB biorę udział już od kilku lat i szczerze mówiąc, nie pamiętam tak błotnistej trasy. Pogoda znacznie utrudniła wyścig – było bardzo zimno, przez cały czas trwania wyścigu padał deszcz, a błoto lepiło się do wszystkiego, od opon począwszy, na kaskach rowerzystów skończywszy. To dekoncentrowało i zwyczajnie przeszkadzało – mówi Kamil Król, prezes Obornickiego Klubu Rowerowego. Jego słowa potwierdza widok uczestników maratonu i ich rowerów – mokrzy, pokryci błotem i wyczerpani. Na szczęście organizatorzy przygotowali dla nich bufet z owocami i napojami oraz dwadzieścia stanowisk do mycia rowerów.

 Członkowie OKR OŚ mogą pochwalić się wyścigiem Krzysztofa Majchrzaka, który mimo kłopotów z rowerem uzyskał bardzo dobry czas w dystansie Mini. W maratonie Mega na 57 km najlepszy czas z Oborniczan zdobył Daniel Panachida. Cała piątka zgodnie twierdzi, że maraton taki jak ten to z pewnością duże doświadczenie procentujące na przyszłość.

 Dzięki Leroy Merlin i Ditbicycles obornicka ekipa będzie mogła wystartować w kolejnym maratonie Bike Maraton już 28 kwietnia w Zdzieszowicach, tym razem w większym gronie.

 Jakie są plany Obornickiego Klubu Rowerowego na najbliższą przyszłość? Na razie OKR OŚ jest w trakcie realizacji nowych koszulek klubowych oraz tworzenia własnej strony internetowej. Już niedługo klub zacznie organizować weekendowe wycieczki rowerowe dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Co najważniejsze, każdy będzie mógł wziąć w nich udział – zarówno rodziny z dziećmi jak i wyczynowi rowerzyści. – Liczy się jedynie zapał, dobre chęci i miłość do roweru – zachęca Kamil Król. W tym roku w planach jest również udział w przynajmniej siedmiu edycjach Bike Maratonu, natomiast w przyszłym roku Oborniczanie mają zamiar sami zorganizować wyścig.

 Tymczasem wszyscy zainteresowani członkostwem w klubie proszeni są o kontakt drogą mailową pod adresem: okros2012@gmail.com. Zapraszamy również do odwiedzenia strony klubu na portalu Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/pages/OKR-OŚ-Oborniki-Śląskie/419418048083711.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here