Policjantka jeździ bez prawa jazdy

2451

Ten alert to nie żart

Pod koniec marca na nasz internetowy alert NOWa24 na www.nowagazeta.pl, otrzymaliśmy list od mieszkańców Piersna, którzy informowali, że Alicja Majchrzyk – jedna z funkcjonariuszek pracująca w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy jeździ bardzo niebezpiecznie, stwarzając zagrożenie na drodze dla siebie i pozostałych pasażerów, a także, że… prowadzi samochód bez uprawnień. Gdy popatrzyliśmy na datę wpływu listu – 31 marca, w pierwszej chwili pomyśleliśmy, że chyba ktoś chce z nas zakpić i wymyślił primaaprillisowy żart. Mimo wszystko postanowiliśmy sprawę potraktować serio. Okazało się, że nadawca listu pisał prawdę.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eO-CA8uI41o
Kilkakrotnie podchodziła do egzaminu

Zaczęliśmy korespondować z naszym informatorem; już w pierwszym liście podał nam markę i numery rejestracyjne samochodu, którym policjantka dojeżdża do pracy. Potem otrzymaliśmy więcej szczegółów, jak chociażby miejsca, gdzie zatrzymuje się funkcjonariuszka.

Sprawą zainteresowała się również telewizja TVN24. Reportaż możesz obejrzeć tutaj.

Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie. W różne dni sprawdzaliśmy miejsca, gdzie możemy znaleźć srebrnego rovera. Auto było parkowane zawsze na jednym z trzech parkingów: przy skwerze ks. Antoniego Kiełbasy, przy Armii Krajowej, naprzeciwko przedszkola i wreszcie… pod samą komendą – zawsze blisko miejsca pracy policjantki. W ubiegłym tygodniu, kiedy funkcjonariuszka kończyła nocną zmianę udaliśmy się z kamerą na policyjny parking. Było kilkanaście minut przed godziną 6 rano. Ruch w mieście był bardzo niewielki, a auta, które stały przed budynkiem policji (nie licząc radiowozów), zapewne należały do pozostałych funkcjonariuszy. Jednym z nich był samochód policjantki. Nocna zmiana kończy się o godz. 6, a kilka minut później zauważamy Alicję Majchrzyk, która już w cywilu opuszcza komendę, otwiera drzwi od auta, wsiada, a chwilę później odjeżdża w kierunku centrum miasta.

Równolegle z naszym „śledztwem” sprawdzaliśmy czy kobieta posiada uprawnienia do kierowania pojazdem.

– Wiem, że od ponad dwóch lat robi prawo jazy, nie zdała już 8 egzaminów, próbowała swoich sił zarówno we Wrocławiu, jak i w Lesznie. Obecnie jest w trakcie kolejnego kursu… Ludzie widzą ją, jak jeździ „nauką jazdy”, ale boją się o tym mówić bo to przecież policjantka! O jej fatalnej jeździe zaczynają już mówić mieszkańcy Piersna. Dyskutują o zagrożeniach na drodze, jakie stawia. Według ich relacji jeździ fatalnie. Podam jeden przykład: pani Alicja jechała swoim autem, w pewnym momencie zauważyła w jezdni dziury, które chciała ominąć. Nie patrząc w lusterka, ani nie oglądając się za siebie nagle zjechała na przeciwny pas ruchu. Akurat wtedy z naprzeciwka jechało drugie auto, a jego kierowca by uniknąć zderzenia zjechał do przydrożnego rowu. Policjantka nie zwróciła na to uwagi, pojechała dalej, nawet nie oglądając się. Jej zachowanie jest niewłaściwe, łamie prawo, robiąc to świadomie, a przecież zna przepisy najlepiej z nas – komentuje nasz informator.

Policja wszczyna dochodzenie

By potwierdzić posiadane przez nas informacje udaliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Chcieliśmy rozmawiać z komendantem. Niestety w budynku nie zastaliśmy, ani komendanta, ani jego zastępcy. Umówiliśmy się więc na rozmowę z rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy Iwoną Mazur. Na miejsce udaliśmy się z kopią listu oraz nagraniem wideo, na którym nakręciliśmy moment, gdy policjantka już po służbie odjeżdża samochodem w stronę centrum miasta. Dowiedzieliśmy się, że kobieta pracuje w wydziale patrolowo-interwencyjnym, a do jej zadań należy patrolowanie miasta i pilnowanie, załatwianie interwencji. Poprosiliśmy Iwonę Mazur o sprawdzenie w policyjnej bazie danych, czy pani Alicja figuruje tam jako osoba posiadająca uprawnienia do kierowania pojazdami. Po kilku minutach mieliśmy odpowiedź: – Nie, nie ma takiej osoby w systemie CEPiK, jednak być może w wydziale komunikacji starostwa powiatowego zostały złożone dokumenty o pomyślnie zdanym egzaminie, czasem zdarza się tak, że te dokumenty nie są wprowadzone na czas – próbowała tłumaczyć koleżankę rzeczniczka policji. Iwona Mazur, spytana, czy jej zdaniem taki przykład powinna dawać funkcjonariuszka policji, osoba odpowiedzialna za przestrzeganie prawa, odpowiedziała: – Prowadzę zbyt poważny urząd, by móc cokolwiek komentować w tej sprawie. Zostanie wszczęte dochodzenie wewnętrzne wobec tej pani.

Jest jej przykro

Dzień później rozmawiamy z zastępcą komendanta KPP w Trzebnicy, Markiem Bugajskim. Potwierdził słowa rzeczniczki o postępowaniu wyjaśniającym. – Wykroczenie jest ewidentne, a zachowanie, którego dopuściła się kobieta jest naganne i niedopuszczalne. Prowadziła jednak samochód po godzinach pracy. Za prowadzenie samochodu bez uprawnień dostanie mandat. Rozmawiałem z panią Alicją o całej sprawie, potwierdziła, że takie zachowanie miało miejsce. Teraz może się tylko uderzyć w piersi. Jest w trakcie robienia kursu, więc mam nadzieję, że tym razem uda jej się go zdać i problemu na przyszłość nie będzie – powiedział komendant.

– Czy nie uważa pan, że do czasu wyjaśnienia sprawy Alicja Majchrzyk powinna zostać czasowo zawieszona? – zapytaliśmy.

– Trwają czynności służbowe, my robimy swoje. To nie jest ten rodzaj przewinienia, za który podlega się zawieszeniu – odpowiedział nam Marek Bugajski.

Sprawa nabrała rozgłosu medialnego. Tematem trzebnickiej funkcjonariuszki zainteresowali się dziennikarze TVN-u. W poniedziałek rano przyjechali do Piersna, by poprosić Alicję Majchrzyk o komentarz. Odmówiła im, a niedługo potem pod dom policjantki w Piersnie podjechał policyjny bus, który zabrał ją na wrocławski komisariat. Dowiedzieliśmy się, że składała tam wyjaśnienia w związku z toczonym postępowaniem: – Otrzymaliśmy sygnał od państwa, i rozpoczęliśmy wewnętrzne śledztwo. Chcemy sprawę wyjaśnić, a o wynikach śledztwa oczywiście państwa poinformujemy. Czyn, którego dopuściła się kobieta – prowadzenia auta bez uprawnień – podlega wykroczeniu. Na końcowe wnioski przyjdzie jeszcze czas – poinformował nas asp. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

O komentarz chcieliśmy także poprosić funkcjonariuszkę. Dowiedzieliśmy się, że w niedzielny wieczór powinna mieć dyżur na komendzie. Nie chciała jednak skomentować sprawy: – Proszę o wyjaśnienia pytać rzecznika prasowego lub komendanta – powiedziała krótko. Wychodząc z komendy nie widzieliśmy już srebrnego rovera, którym dojeżdżała do pracy.

List na koniec

Dziennikarze naszej gazety oraz TVN-u prowadzili „śledztwo”. O sprawie wiedzieli jedynie nasz informator oraz bezpośredni rozmówcy. Jednak w poniedziałek, na dzień przed publikacją tekstu w NOWej, na nasz redakcyjny adres mailowy otrzymaliśmy list zatytułowany „Porażka poziomu dziennikarzy NOWej:, oto jego treść: ” Policjantka którą tak atakujecie jest poważnie chora – nowotwór !!!! W rozmowie z nami powiedziała, że jak jej nie dadzą spokoju, to będą mieć jej życie na sumieniu. Może nie zrobiła dobrze popełniając to wykroczenie, ale życie czasem nie pozostawia wyboru!!!!! Jest wzorem policjanta w porównaniu z naszymi kolegami z Trzebnicy i ma dużo większą wiedzę i poziom (…)!”. – Trudno komentować treść tego listu, sprawa nie była przecież tajna. Państwo dwukrotnie z kamerą przychodzili na komisariat, wiec pewna grupa wiedziała o sprawie. Nic nie wiem o chorobie policjantki – skomentował list zastępca komendanta mł. insp. Marek Bugajski.

Jednak wydaje się, że ów list to rozpaczliwa próba odwrócenia uwagi od rzeczywistego problemu związanego z policjantką.
Reportaż w telewizji

W środę o godz. 16.45 reportaż o trzebnickiej funkcjonariuszce został wyemitowany przez telewizję TTV, w programie „Blisko ludzi”, która dostępna jest na platformach cyfrowych. Już w środę wieczorem pierwsza emisja została wyemitowana na antenie TVN24. W czwartek reportaż o pracy naszych dziennikarzy zdominował poranne newsy w telewizji.

Temat zainteresował również tygodnik Angora, który poprosił o możliwość przedrukowania tekstu na swoich łamach.

Do naszej redakcji dzwonili także dziennikarze z wrocławskich rozgłośni radiowych i prosili o komentarz.

127 KOMENTARZY

 1. tania sensacja, masa „dzieciaków” jeździ bez prawka i co najwyżej mandat można dostać. informator zapewne mści się za wlepiony mandat…wielkie halo, zrobilibyście porządny artykuł a nie zniżali loty do poziomu faktu i super expresu. jednym słowem żal.

  • DOBRZE RUSZONY TEMAT, NAJPIERW ZACZNIJMY OD SIEBIE A POTEM OCZEKUJMY OD INNYCH…WYMAGAĆ OCZYWIŚCIE…GDYBY POLICJA ZŁAPAŁA KOGOŚ KTO NIE MA UPRAWNIEŃ DO PROWADZENIA POJAZDU NIE DOŚĆ ŻE BYŁBY MANDAT I TO NIE MAŁY TO JESZCZE AUTO ZOSTAŁBY ODHOLOWANE NA PARKING STRZEŻONY, BO PRZECIEŻ OBYWATEL NIE MA UPRAWNIEŃ DO PROWADZENIA POJAZDU…..

  • Szanowny Arku,

   Jeżeli nie rozumiesz o co naprawdę tutaj chodzi oznacza to, że nie masz zbyt wielu lat. Jeżeli – czego nikomu nie życzę – ta „Pani” zabije kogoś bo nie ma umiejętności do prowadzenia pojazdów mechanicznych to będziesz inaczej „piszczał”. To najnormalniejszy bandytyzm. Ta osoba jest potencjalnym zabójcą i nigdy za coś takiego nie powinna usiąść za kółkiem. Po za tym zastanawiające jest to w jaki sposób taka osoba pracuje w Policji. Jednym z elementów podstawowego wyszkolenia policjanta jest właśnie prawo jazdy !! Tak więc ? Wszyscy Policjanci – którzy mieli świadomość tego nadużycia, z komendantem łącznie – powinni zacząć szukać innego zajęcia. Jaki kraj taka Policja…

   • Pani/e aquarius01 – skoro do tej pory nie spowodowała wypadku to znaczy że tak źle widocznie z jej techniką jazdy nie jest. :), poza tym potencjalnie każdy uczestnik ruchu drogowego może spowodować wypadek, a co do łamania prawa, pomyślcie kto z was jeździ 30, 40 lub 50 km/h a to tez jest karane. Piszczał nie będę bo nie lubię, tak jak prać brudy medialnie, troszkę więcej odwagi dla rzekome informatora, facet bez j*j (za przeproszeniem).

    • „Pani/e aquarius01 – skoro do tej pory nie spowodowała wypadku to znaczy że tak źle widocznie z jej techniką jazdy nie jest. :)”

     Mam jedynie nadzieję Panie Arek, że to jest jakiś masakryczny żart. Proszę aby kolega jeszcze raz przeczytał swój wywód i przemyślał to jeszcze raz. Jak nie zdołała zdać egzaminu od dłuższego czasu to coś jednak jest tutaj nie tak i nic jej nie usprawiedliwia. To najzwyklejszy bandytyzm drogowy i nic innego a porównywanie tej Pani do całej reszty kierowców z uprawnieniami – i bez znaczenia jest fakt czy jeżdżą zgodnie z przepisami czy nie – jest najzwyklejszym nadużyciem. Powinna odpowiadać tak samo jak pijany kierowca bo stanowi takie samo zagrożenie na drodze…

     • Nie masakryczny, tylko makabryczny tęga giro! A przede wszystkim prawko się robi po to żeby mieć papier, zdaje się wg. szczególnych zasad, tzn. trzeba mieć obie ręce na kierownicy, nie drapać się po jajkach, nie rozglądać się przesadnie, nie wachlować skrzynią biegów za często. Na taką naukę płacisz tysiaka i skoro tego nie wiesz, to pewnie jeździsz traktorem po ojcowym polu i to też bez uprawnień bo na własnym.
      A co do artykułu, to trochę demonizują i to pewnie w odwecie (jak to ktoś tu wcześniej napisał) za to, że policja nie przebiera w środkach, więc oko za oko – zero pobłażliwości po obu stronach. Ja osobiście sam mam znajomego który w jedną noc zrobił 400km i jak go złapali i się o tym dowiedzieli to go puścili i to mnie cieszy, bo prawo swoją drogą, a życie swoją, a teraz jakiś przyg*up nasrał policjantce na wycieraczkę – mam nadzieję, że ona go sobie złapie.

   • Zgadzam się w 100%, że jest to forma BANDYTYZMU o której podejrzewam wiedział nie tylko komendant ale również szersze grono „kolegów”. Chylę czoło przed komendantem Policji w Trzebnicy. Jako osoba z zewnątrz mogę powiedzieć, że działanie Komendy Policji w Trzebnicy pozostawia wiele do życzenia na wielu płaszczyznach. Przymyka się oko nie tylko na swoich, kilka przykładów można by podać ale to jest walka z wiatrakami. Przypadek Pani Policjantki, która rzekomo miałaby odebrać sobie życie z powodu nagłośnienia jej bandyckiego zachowania nadaje się więc do psychiatry a nie do zasilenia korpusu służby, która prawa ma strzec a nie łamać. Komendantowi złożyć mogę natomiast wyrazy szczerego ubolewania, ale cóż można powiedzieć…jaki Pan taki kram!!!

    • To nie jest bandytyzm, ja znam policjanta, który jeździ odwrotnie, czyli z prawkiem ale bez przeglądu i ubezpieczenia i szczerze się zastanawiam, skoro mieszka na wiosce i jak mu przyjdzie kogoś kiedyś potrącić to czy będzie w stanie zapłacić, lub też wiecznie rentę płacić. Jak sądzę nie będzie płacić i on o tym wie, bo przecież będzie wina sprawcy/poszkodowanego.

  • Arku, artykuł nie jest kpiną ani tanią sensacją, nie jest też zniżeniem poziomu do Faktu czy Super ekspresu, to że dzieciaki jeżdżą bez prawa jazdy każdy wie, tutaj chodzi o to że osoba która egzekwuje prawo i wlepia mandaty tym „dzieciakom” pozostaje bezkarna i jej na to pozwalają. Gdyby nie interwencja NOWej Gazety nadal by jeździła po trzebnicy myśląc że skoro jest policjantkom stoi ponad prawem i nikt nic jej nie może zrobić.

  • Faktycznie tania sensacja.W USA zatrzymano podczas kontroli drogowej 80-cio letnią kobietę, która jeżdziła samochodem bez prawa jazdy przez 60 lat.Natomiast dlaczego kapuś nie powiadomił komendanta o powyższym fakcie, napewno natychmiast podjąłby stosowne kroki , tylko nagłaśnia małostkowy fakt w TVN.W naszym kraju zdarza się że wiele osób jezdżi bez prawka,jeżdżą o niebo lepiej niż ci co je mają.Myślę że TVN powinen zinteresować się ważniejszymi problemami jakie są w powiecie trzebnickim(brakiem przystanku kolejowego w Pierwoszowie,czy smrodami z istniejących ferm).

 2. Dokładnie funkcjonariusz, który wymaga od innych, a sam od siebie nic! Moze warto byłoby się zastanowić czy też tak z dostaniem się do służb policji czasem owa funkcjonariuszka nie miała, moim zdaniem za takie wykroczenie tym bardziej jako policjant, który świadomie to czyni znając prawo powinna być wymierzona sroga kara! Taka osoba nie powinna pracować w policji!

  • Ja osobiście nie widzę nic złego w prowadzeniu auta bez prawa jazdy , ale jedno jest pewne, Sa w policji skur..ele którzy popełniają dużo większe szkody i takich właśnie trzeba tępić Panie M. Obecny, wiec proszę się wziąć od siebie 😛 Powodzenia.

 3. nie znam tej Pani i nie wiem jak wypełnia swoje obowiązki służbowe – ale postawiła się świadomie ponad prawem . Jest funkcjonariuszem państwowym, ma szczególne prawa żądania od innych przestrzegania tego prawa łacznie ze środkami przymusu bezpośredniego w tym uzycia broni – Państwo ją prawnie szczególnie chroni chociazby przez srogie kary za napaśc na policjanta , otrzymuje możliwośc przejscia na emeryturę o wiele szybciej niż inni …etc. Z drugiej strony wymagamy od funkcjonariuszy państwowych szczególnego poszanowania prawa , etycznych zachowań , przykładu poszanowania prawa … Uważam, że jej koledzy /koleżanki z Policji doskonale wiedzieli , że nie ma uprawnień a korzysta z auta – przecież codziennie docierała tym autem na Komendę – ślepy by to zauważył.
  Uważam to zachowanie jej i jej wspołpracowników za wyjątkowo nieetyczne i hańbiące ( nie boję się użyc tego słowa ) – tacy ludzie nie powinni byc w tej służbie . Niech mi powie teraz p. rzecznik co mam powiedziec swoim dzieciom gdy czytają coś takiego ? – dalej mam im mówic, że policjanci to wyjatkowo prawi ludzie i mają im ufac ?, że zawsze działają zgodnie z prawem ?
  Czuję się głeboko zawiedziony i po prostu mi wstyd za takich policjantów

  • Otto Schimek to legenda. W ncieiemkich archiwach nie ma ani jednego przypadku zastrzelenia żołnierza za odmowę zastrzelenia cywilf3w. Schimek został skazany przez sad wojskowy, ale z innych powodf3w. O tym już dawno temu pisano w Rzeczpospolityce (‚Banalizacja barbarzyństwa’)”Niektf3rzy marzyli wtedy, aby rozpocząć proces beatyfikacyjny Schimka i ukazać na jego przykładzie, że silne osobowości potrafią kierować się głosem sumienia nawet w skrajnie trudnych warunkach, gdy deptane są prawa człowieka. Z zamiaru tego trzeba było jednak zrezygnować, gdy otrzymałem dokumentację uzasadniającą wyrok sądu polowego, ktf3ry skazał Schimka na karę śmierci. Jeśli wierzyć dokumentom sporządzonym na wewnętrzny użytek Wehrmachtu, przyczyna śmierci była znacznie mniej wzniosła, niż głosiła fama. Miało ją stanowić notoryczne włf3częgostwo lekceważące wszelkie zasady dyscypliny wojskowej.”Smutna prawda jest, ze nikt, absolutnie nikt nie musiał strzelać do cywilf3w podczas wojny. Bajka jest, jakoby musieli strzelać pod groźbą własnej śmierci.

 4. Drodzy dziennikarze, czytając ten artykuł zastanawiam się czy to nie jest jakaś kpina czy coś w tym stylu , czemu nie napiszecie o gównie jakie redektor(ka) postawiła dziś rano, przynajmniej śmiesznie by było, a nie wkraczacie w prywatne życie ludzi , a i mam jedno pytanie dlaczego nikt nie widział jak ja jeździłem 2 lata bez prawa jazdy, ?? i nie miałęm ani jednej kontroli przez pokonanie 20 tyś Km?? PO…ANI JESTEŚCIE !!!

 5. Drodzy dziennikarze, czytając ten artykuł zastanawiam się czy to nie jest jakaś kpina czy coś w tym stylu , czemu nie napiszecie o gównie jakie redektor(ka) postawiła dziś rano, przynajmniej śmiesznie by było, a nie wkraczacie w prywatne życie ludzi , a i mam jedno pytanie dlaczego nikt nie widział i nie pisano o mnie nigdzie jak ja jeździłem 2 lata bez prawa jazdy, ?? i nie miałem ani jednej kontroli przez pokonanie 20 tyś Km?? gdzie sens i logika tego PO…ANI JESTEŚCIE !!!

 6. Ależ gazeta Nowa przeprowadziła śledztwo,ujawniliście niesamowitą aferę,brawo dla redaktora który pewnie z poświęceniem wiele godzin czaił się w krzakach żeby zrobić zdjęcie do brukowca Nowa,na dodatek obejrzymy film jak policjantka jedzie samochodem,na pewno film będzie niesamowicie ciekawy i już wszyscy nie mogą doczekać się jego emisji,szkoda że tylko będę mógł oglądnąć fragmenty filmu w TVN . Ciekawość mnie zżera jaki jest cały film jak policjantka wsiada jak jedzie i jak wysiada z samochodu,może po drodze robi zakupy? Jestem pełen podziwu dla pana redaktora za takie poświęcenie i proponuję kolejne ciekawe tropy podjąć,może pobijecie wtedy nakład brukowca Fakt.

 7. A ten wasz informator,to nazwijmy rzeczy po imieniu zwykły kapuś:) ciekawe czy on jest taki święty? pewnie nie bo każdy kapuś to k…

 8. A czy ty Adrianku nie jesteś czasem szwagrem tej policjantki?! To jest dopiero żenada. Czyżby tej policjantce się wydawało ,że jest bezkarna.. to będzie skandal jak to się zakończy mandatem!!!

  • a Ty P. „Marto” przypadkiem nie jestes siostra tej policjantki ! Rodzona siostra!! i tak trakrujesz rodzine ! Wstyd i hańba. Wiec Takie Osoby jak Pani maja tu najmniej do powiedzenia! Z tego co wiem Pani mąż jest również policjantem i może nie bede sie wypowiadać jak to „idealnie” wypełnia swoje obowiazki ! Bo to dopiero jest KPINA !

 9. CZy Wy ludzie nie widzicie ,że te negatywne opinie są od jednej osoby !!!! ludzie maja gdzieś tania sensację , może ktos coś tam skomentuje ale generalnie mają to gdzieś . Widać ,że ktoś nie do końca przemyślał tematu i może ponieść srogie konsekwencje …..

 10. Rzeczywiście artykuł, jak również cala sprawa, o której w nim mowa tyczy się tej samej osoby, o której mowa również w tym artykule. Jak dla mnie zenada, by policjantka dopuszczała się takiego zachowania! Tym bardziej rzekome pomówienia,ze jest chora – gdyby tak rzeczywiście bylo żaden szanujący się lekarz nie dopuściłby jej do pracy – praca o wysokim ryzyku!
  Tak jak juz Ktoś tu napomknął – widać,ze jedna osoba pisze w obronie w owej policjantki czepiając się innych. Ale nie zastanawia nikogo w tym wypadku fakt czemu jej przełożeni nie byli zdziwieni tym faktem? Ale jeśli jedna i druga sprawa zostanie połączona to chyba na mandacie się nie skończy?
  Mówi się, ze policjant pracuje 24h, wiec gdyby ta policjantka doprowadziła do kolizji etc, to również jako zwykły obywatel by odpowiadała?
  Bez podstawne jest porównywanie,ze ktoś inny też jeździł bez prawa jazdy etc – powód do dumy?

 11. A może tak szanowna redakcja poda datę zrobienia zdjęcia? Z tego co wiem to podchodzenie kilkukrotnie do egzaminu to nie zbrodnia o ile się go zda. A pani policjantka zdała go na 100 %. Więc zastanowił bym się nad tym co piszecie bo za chwile okaże się że będziecie odszczekiwać ten artykuł. O informatorze nie wspomnę bo każdy kto zna policjantkę wie doskonale kim on jest. Żal że policjant donosi na policjanta i to niesłusznie.

 12. Tylko ciekawe czemu p.policjantka w rozmowie ze swoimi przełożonymi – fragment artykułu – oznajmiła, ze nie ma dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach pojazdem, w tym wypadku prawo jazdy

 13. ty z uśmieszkiem broń Boże żebym była siostrą tej Policjantki. Ale skoro twierdzisz że to ja to chyba musiała ta policjantka jej w życiu jakieś świństwo zrobić.. Ale każdemu co mu się należy:) Ludzie te wszystkie komentarze ,które są w obronie tej policjantki są od niej. Zauważcie że tok i sposób pisania jest taki sam.. Ale czego się spodziewać po kimś taki, skoro nawet chorobę sobie wymyśliła żeby uniknąć kary gdyby miała nowotwór nie mogłaby wykonywać obowiązków funkcjonariusza. A prawka nie ma na bank bo rzeczniczka KPP i komendant to potwierdzili..

  • Pisanie w swojej rzekomej osobie uwazam za zenujace, a tak chyba wlasnie czyni owa p.policjantka. I kto tu do Kogo ma miec szacunek, widac po prostu jak prawda joke w oczy. Domniemanie kto doniosl o zaistnialym zdarzeniu wydaje mi sie absurdem, dzialaniem probujacym odwrocic uwage od samej p.policjant. Zalatwianie spraw prywatnych, rodzinnych etc powinno miec miejsce poza tym forum, tym bardziej ze tu poruszana jest inna kwestia, a nie kwestie rodzinne. Chyba łatwo dostrzec różnice, ze co powinno zostać na gruncie prv to niech tam zostanie.

  • Niech się zastanowią pewne osoby nad tym,ze tłumaczenie – a po komentarzach można wywnioskować,ze samej p.policjant, to kpina! Sprawa tyczy się jej osoby, a zarazem funkcjonariusza państwowego, który dopuścił się znaczącego złamania prawa. Po co poruszane zostają kwestie innych? Co ma to miec na celu?

 14. Ale zauważmy jedna kwestia – skoro sprawa z 2010 roku tyczy się tejże policjantki, to co nagle spowodowało jej przeniesienie z komisariatu psie pole do komendy w Trzebnicy, czyżby strach przed prawda, a tym samym uciszenie w danej sprawie? I teraz jeszcze cala ta akcja odnośnie prawa jazdy – poważnie, aż dziwne ze wlasnie w służbach mundurowych takie osoby pracują

 15. Czytam niektóre komentarze i coś mnie bierze… jedno tylko wam powiem, gdyby prosty i zwyczajny człowiek tak jeździł, to policja już by go maltretowała na wszyskie strony, łącznie z najwyższym mandatem, ale co wolno wojewodzie to nie tobie kasztelanie.

 16. Policja w Polsce czuje się bezkarna, dlatego tak jest. Od X lat powtarzam wszystkim że Policjanci, Prokuratorzy Sędziowie itp. czyli stróże prawa powinni mieć podwójny taryfikator karny, bo w końcu każde przestępstwo i wykroczenie popełniają z premedytacją. A i jeszcze jedno, pamiętajcie że ryba psuje się od głowy.

 17. To,że policjantka popełniła wykroczenie jestsprawą ewidentną ale życie zna takie i gorsze przypadki,bo takie jest życie natomiast zachowanie Z-cy K-ta z Trzebnicy po ujawnieniu tego wykroczenia jest bulwersujące,zachowuje sie tak jakbybył przymuszony do reakcji przez tych wstrętnych pismaków a nic sie wielkiego nie stało kiedys zda ten egzamin.Pewmnie ten Pan ma swoje stanowisko dzięli ZZP i może powinien być w związkach a nie na stanowisku komendanta.Tak widocznie musi być gdy KGP jest panDziałoszyński

 18. Za dużo jeszcze jest pozostałości po PRL, szkoda, że Polacy nie mieli na tyle krzepy jak Czesi, którzy po odsunięciu komuny usunęli z polityki wszystkich ich członków, tam w miarę to wszystko funkcjonuje „prawo jest prawem”, a u nas bagno było, jest i będzie. A Policja nagina prawo w sposób szczególny, i później się dziwią, że ludzie nie mają do nich szacunku, kpią z nich, szydzą nimi itd.

 19. Żenujące to jest to że osoba która napisała ten donos również nosi mundur a pare lat w stecz spowodowała wypadek za który do dzis płaci w złotych polskich (i ma prawo jazdy) a na byłym miejscu pracy miała psełdo „whisky moja żono” . Dodając policjantka ta popełniła wykroczenie tylko RAZ ! …

 20. Apropo bezkarności została rozliczona …. a skoro tyle ludzi wiedziało i widziało rzekomo że jeździ bez uprawnień to dlaczego nikt nie zadzwonił na np. 112 chociażby na Wrocław bo Trzebnica mogłaby nie zareagować jakto sie jej zarzuca niesłusznie. Następnym razem jeśli komus zdaży się przejść na czerwonym świetle, nie zapiąć pasów itp wg w/w opinii ukrzyżujmy taką osobę bo ma status publiczny (nawet w czasie prywatnym) …

  • problem polega na tym, że pewnie połowa jak nie wiecej policjantów z KP Trzebnica doskonale wiedziało co się dzieje ale nikt nie reagował – totalny brak etyki zawodowej i co z tego jak bym dzwonił na 112 – i tak by nikt nie zareagował . Bardzo dobrze, że prasa i telewizja pokazała sprawę – niestety to jedyny sposób aby coś w końcu zrobiono, nie ma niestety innego wyjścia skoro środowisko Policji nie jest w stanie radzic sobie z patologią we własnych szeregach .

   patrz co się dalej dzieje , nawet gdy sprawa wychodzi policja zamiast przeprosic i wyciągnąc wnioski stara się bagatelizowac sprawę … żałosne do kwadratu i słabo to wróży na przyszłośc. Ja osobiście straciłem zaufanie i szacunek do pracowników KP Trzebnica

 21. ok to czemu na wrocław nie zadzwoniłeś ??????? poza tym skąd wiesz ,że nie przeproszą -nie wiesz czy sprawa się już skończyła i jak to wygląda a gazeta nowa ….bez komentarza …….a Ty w pracy też wszystkich pytasz czy maja prawko itd?????i jak na cywila duzo wiesz o policji -etyka zawodowa ???? no no czy wyciagnieto wnioski i tak dowiemy się dopiero we wtorek jak wyjdzie znow ta ……… gazeta……bo na pierwszy rzut oka widać tam sprzeczne informacje ………ale cóż -jesteś strasznie peny siebie ….. to czasem gubi……..jak jeżdziła od 2 lat to czemu dopiro teraz anonim ,,ktoś „napisał???? to można zawsze zrobić ……ale sprawa wygląda dośc dziwnie ……taka naciagana ………..stare przysłowie mowi: ,,kto pod kim dolki kopie ….”

 22. Żenada,kompromitacja gazety Nowa !!! film lepiej by chyba dzieciaki z podstawówki nakręciły,operator kamery chyba pod wpływem alkoholu lub narkotyków.Pani redaktor ukończyła szkołę ale chyba krawiecką.Wstydził bym się taki materiał pokazać dla ludzi.
  Co do Pani policjantki to nie pochwalam jej zachowania,ale przecież każdy z nas popełnia jakieś wykroczenia,również kierowcy jeżdżący firmowym samochodem gazet Nowa jeżdżą łamiąc przepisy raz widziałem jak kobieta z dzieckiem z pasów musiała uciekać bo zielone Berlingo Nowa pewnie w pogoni kolejnej sensacji gdzieś pędziło,tak że nie róbcie pseudo dziennikarze afery na siłę,bo nakład i tak wam się nie zwiększy.

 23. Pomijając wykroczenie jakiego dopuściła się policjantka,materiał nagrany przez gazetę Nowa lepiej nakręciło by chyba dziecko z gimnazjum telefonem komórkowym,nie wspominając już o redaktorce od której na odległość czuć amatorszczyznę.Kompletnie nie jest przygotowana do wywiadu,jąka się,kwęka,stęka,wywija mikrofonem i śmieje się a raczej rży jak koń na pastwisku siedząc przecież w gabinecie Komendanta Policji.

 24. Gumiś,pani redaktor jest w tej sprawie nad komendantem,już przeprowadziła postępowanie wyjaśniające i nawet dla komendanta sugeruje jaka ma być kara,zwolnienie dyscyplinarne !! jak by w Polsce była kara śmierci to kto wie może i policjantka by taką karę dostała,oczywiście od pani redaktor:)
  Ne znam tej policjantki ale w materiale prezentuje się całkiem całkiem 🙂
  może dlatego dla operatora kamery tak się ręka trzęsła 🙂 znam za to panią redaktor i można by tu powiedzieć „jaką mnie panie boże stworzyłeś taką mnie masz”

 25. SŁUCHAJCIE LESZCZE, którzy bronią ów pseudo Policjantki, każdy ma wykonywać swój zawód najlepiej jak potrafi. Pani redaktor faktycznie podchodzi do sprawy amatorsko, ale to nie jej wina, gdyby była PRO to pracowała by w np. TVN24 i zarabiała by grubą kasę, a tak robi, co lubi i robi to OK. Ale co do pseudo Pani Policjantki to wybaczcie, porażka totalna. Gdybym był Sędzią RP w tym zasranym kraju dowaliłbym jej 20 000zł kary i zakaz wykonywania tego zawodu dożywotnio. Myślę, że był by to Salomonowy wyrok. Ale tu jest POLSKA RP, ręka rankę myje, dlatego lepiej, że wychodzi to na łamach prasy a nie np. na 112.

 26. Cała Policja to jedna wielka znajomość z zarysem Prokuratury. Największy GANG w Polsce PRO+POL, to do publicznej wiadomości, jak ktoś jeszcze o tym nie wie.

 27. A może trzeba wyciagną wszystkie brudy tej policjantki np jak dostała sie do policji albo o sprawie komendanta z psiego pola. Może w tedy zrozumie……………….

 28. O kuźwa, jak by prać wszystkie brudy Policji to zabrakło by nam czasu w Apokalipsie. Polecam dobry film „Dom Zły” dla relaksu. To było i jest 😉

  • To nie pierwsza afera w policji ale pierwszy raz widzę żeby tyle osób broniło policjantkę. No chyba że to ta sama osoba i w dodatku ta policjantka..Przecież każdy komp ma swoje IP…. To tak dla przypomnienia dla niej…

 29. „marta”, nie wiem, dlaczego ale mam wrażenie, że na celu masz, aby zagłuszyć tą debatę na temat POLSKIEJ policji. Nie potrzebne są te wstawki o rowerach i blondynkach, to nie przedszkole tylko coraz bardziej śmierdząca Kupa łajna POLSKIEGO.

  • „Mario” źle mnie odbierasz. Śmieszy mnie to, że ta policjantka pod kilkoma nick-ami broni sama siebie i obsmarowuje kolegów z pracy.To jest jeszcze jeden dowód na to że w policji pracują osoby, które się do tego nie nadają.Czują się bezkarni i że są ponad prawem..

   • „Marta”
    Gdyby się do tego nie nadawały to by tak daleko nie zaszły. Ciekawa jestem co z Ciebie by było. Bo pewnie „kicha” a nie „policjantka” 😀

 30. Ludzie nie wiecie jak jest a piszecie.Znacie tą osobę, że j oceniacie i wiecie czy ma prawko czy nie.a z reszta gdzie policjantka bez prawa jazdy czy wy w ogóle myślicie co piszecie.A ta gazeta widocznie mści się za coś.A wy w to wierzycie jak małe dzieci.a dziwi mnie jedna rzecz prze ciesz na policji powinni wiedzieć czy ma prawko czy nie.A zresztą nie znacie to nie oceniajcie.I moim zdaniem jeszcze jedno tablice rejestracyjne powinny być zamazane i nie powinno być pokazane miejsce zamieszkania to jest nie dopuszczalne,żeby jeszcze adres podawać.I chyba jak by jeździła bez prawa jazdy to by wiedziała co ją czeka.Moim zdaniem w gazetach szukają tematów bo nie mają o czym pisać to piszą do tego co się doczepią. Tylko, że przez nie słuszne oskarżanie można podać do sądu.A wy ludzie wierzcie dalej gazetą to na pewno daleko zajdziecie.Jak wy byście się czuli jak by to było o was.Po prostu szkoda słów.Moim zdaniem jest nie słusznie oskarżona.

 31. Miałem do czynienia z tą funkcjonariuszką policji i sprawowała swoje funkcje bardzo poważnie i zaliczyłbym ją do tych dobrych policjantów, którzy wiedzą na czym polega służba państwu…

 32. Wiecie co ? Rzygać mi się chce jak widzę wasze komentarze. Moim zdaniem owa policjantka wypełnia dobrze swoje obowiązki, i nie mam jej nic do zarzucenia ? Czy jesteście tacy naiwni na każdy reportaż ? Jej znajomi, przyjaciele, sąsiedzi itp. którzy znają ją od lat mogli by takie coś zrobić. W tą sprawę na 100 % są wmieszane 3-cie osoby. A czy to jedna osoba jeździ bez prawa jazdy ? Nie wydaje mi się. A poza tym to jest tylko człowiek. To że jest policjantką nie oznacza się że i ona nie może popełniać błędów.

  I z dopiskiem do szanownej Marty :
  Coś bardzo wyszczekana jesteś i widać że mścisz się sama na Alicji. Widać bardzo Cię ta sprawa zainteresowała? A może to osoba cię tak interesuje ? Przemyśl następnym razem zanim coś napiszesz. Pozdrawiam ;]

 33. Jeszcze raz brawo dla gazety Nowa za profesjonalizm!!! dzieci z gimnazjum w podobnym reportażu pewnie poradziły by sobie zdecydowanie lepiej !! bo by się przygotowały do swojej pracy a nie jak pseudo redaktor i operator ha ha ha !!!! mam dla was dobrą radę 😉 rozpoczyna się sezon truskawek,zajmijcie się czymś pożytecznym wydzie to wszystkim na dobre !!

 34. No pewenie że ta cała siwuska tak pisze bo to siostra tej policjantki. I żeby zniżać się do takiego poziomu ,żeby prywatne sprawy załatwiać na forum. Co to za ludzie

 35. Dokładnie, to jest DEBATA O BRAKU PRAWKA tej policjantki a widze że tu jakieś brudy rodzinne sie pojawiły.Swoją drogą to nie znam osoby, która nie jest rodziną albo jakimś znajomy i broni Psa, który złamał prawo, więc skończcie już. Tak tu pewne osoby bronią tej policjantki jakby święta była a żeby się bronić obsmarowuje swoich koleżków z pracy i jakąś tam siostrę. TO JEST PONIŻEJ JAKIEGOKOLWIEK POZIOMU. Nic dziwnego ,że mamy taka policję jak takie osoby tam pracują.

 36. Witam, ktoś napisał, ze sąsiedzi lubią tą policjantkę, ja jestem jednym z nich i szczerze mówiąc nie przepadam za nią. Ona ma wysokie mniemanie o sobie a jej kultura osobista pozostawia wiele do życzenia, bo ” ukłonić to się nie potrafi”.

 37. Chyba jasno jest napisane zarówno w artykule, jak również w reportażach jakie zostaly przedstawione w tv – ttv, TVN – czego tyczy się cala sprawa. Tłumaczenie p.policjantki przez innych, jak i Nią sama nic db nie przyniesie, gdyż popełniła wykroczenie, a z racji wykonywanej profesji ośmiesza w ten sposób inne osoby, które tak samo jak Ona praca w owej formacji – policja. I można teraz sobie zadać pytanie czemu społeczeństwo ma tak, a nie inaczej wyrobione zdanie o policji? A jeśli np owa p.policjant zatrzymała kiedyś w trakcie pełnienia swojej służby Kogoś, kto nie posiadał np prawa jazdy i ukarała go nie tylko mandatem, a np dodatkowo zakazem posiadania, tj podejścia do kursu/egzaminu na prawo jazdy etc, to moze wobec niej też także niech Ktoś wyciągnie odpowiednie wnioski, a zarazem działania. A gdyby doszlo do sytuacji,ze mandaty ktore wystawiła p.policjant zostałyby dokładnie zweryfikowane etc, to co wtedy? Tak sie tu większość wypowiadających wręcz zapowietrznia,ale chyba nie rozumie przekazu zaistniałej sytuacji i tu nie chodzi o to Kto poinformował media etc, bo gdyby owa p.policjant byla na tyle odważna i z całym szacunkiem wobec przysięgi jaka składała wstępując w szeregi owej formacji wypowiedzialaby się sama w tej kwestii jakby chciała się obronić, ale jak widać nawet z prasa, jak również na tym forum nie potrafi się przyznać do błędu, bo wytykanie innym nie jest sztuka. Dlatego też uważam, ze taka osoba powinna zostać oddalona od pełnienia funkcji publicznych – niestety albo stety policja policja, ale takie rzeczy nie powinny miec w takiej jedn państwowej. A moze Ci, którzy prowadza postepowanie wobec p.policjant powinni się dogłębnie przyjzec całej sytuacji – zarówno sytuacji jaka zaistniala na Komisariacie Wroclaw-Psie Pole oraz temu czemu nagle p.policjant została przeniesiona z tego wlasnie Komisariatu do Komendy w Trzebnicy?! Zastanówcie się trochę nad tym, bo to z pieniedzy podatnikow sa wyplacane Penske policjantom, wiec czy wszystko tak in moze uchidzic plazem?!

 38. Reasumujac, popelnila wykroczenie p.policjant to niech wszelkie konsekwencje tego poniesie i to najwyzszej miary,nie tylko jako zwykly obywatel to, ale jako osoba stojaca na strazy prawa. Bo to, ze jest policjantem to jej nie usprawiedliwia!!

 39. Oj bardzo mi przykro bo nie jestem jej siostrą, skąd wy takie głupoty bierzecie, kretyni ! ;] i właśnie od takiego czegoś biorą się p[lotki taka jak ta 😀 Powiedzcie mi tylko dlaczego nikt się wcześniej tą sprawą nie zainteresował tylko teraz.Może dlatego że jest policjantką ? A może tylko dlatego że ktoś tej kobiecie do pięt nie dorasta ? hmm ?

  • Gdyby byla taka osoba bez skazy p.policjant to by takiego szumu wokół jej osoby nie bylo i posiadałaby odpowiednią uprawnienia – prawo jazdy! A tak to przepychanka słowna ma miejsce, tym bardziej dziwny jest fakt, iż rzekome komentarze w jej obronie padają spod kilku różnych nickow, ale prawie w tym samym czasie?!

 40. Faktycznie tania sensacja.W USA zatrzymano podczas kontroli drogowej 80-letnią kobietę która jeżdżiła bez prawa jazdy 60 lat.Policjantka popełiniła wykroczenie za które została ukarana mandatem i pewnie zostanie ukarana dyscyplinarnie.Nasuwa się pytanie, dlaczego kapuś nie powiadomił przełożonych policjantki tylko poleciał z tym do TVN ,napewno niezwłocznie podjęli by stosowne kroki.Myślę że TVN powinien bardziej interesować sie ważniejszymi problemami jakie są w powiecie trzebnickim (brak przystanku kolejowego w Piwrwoszowie,smrodami z istniejących ferm,itd.)

 41. A tak nawiasem mówiąc wiele osób jeżdżi w naszym kraju samochodami bez prawka,(bo mamy takie do duszy prawo ,że nic tym kierującym nie można zrobić)ale jeżdżą o wiele lepiej niż ci którzy je mają.

 42. Ale jak widać, ze większość nie rozróżnia faktu, ze wykroczenie zostało popełnione przez osobę stojąca na straży prawa i porządku. Zauważył Ktoś jakim zdziwieniem dla przełożonych p.policjant okazała się zaistniala sytuacja?

 43. Agnieszko „siwusko” przecież cię znam. Już mnie zapomniałaś? W całym powiecie trzebnickim chyba tylko na jedną osobę tak mówią. I o ile dobrze pamiętam o tobie też gazeta pisała w 2008 roku.. Przypomnieć ci o czym?!

 44. „marta”- czytam twoje komentarze i po prostu chce mi się śmiać… Powiedz mi skąd Ty możesz wiedzieć że większość tych nicków to Ona ???!!! I dlaczego tak bardzo Ci zależy aby p.Policjantkę zniszczyć?, może tak naprawdę Ją znasz i jesteś jej siostrą, a że się nie odzywacie to próbujesz zrobić wszystko, aby zniszczyć jej karierę… żałosna jesteś:) Jestem obywatelką Trzebnicy znam Alicję Majchrzyk i nie wątpię w to że, bardzo dobrze wypełnia swoje obowiązki!!!!

  • Wiem,że pisze to jedna może 2 osoby bo w prawie wszystkich komentarzach jest taki sam tok i sposób pisania (z polaka to ty chyba banie miałaś!). A że znam sposób w jaki ta policjantka się wysławia to wiem, że ona sama to pisze..Jakoś jesteś mało inteligenta tak ja A.M..

 45. Ten artykuł to chyba jakiś żart, poziom dziennikarzy „NOWEJ” dosięgną dna. Dziennikarze powinni zająć się pożyteczniejszym, a nie wtrącać się w prywatne życie ludzi. A informator to najprawdopodobniej … zdunów szuka zajęcia. To takich ludzi powinno się tępić. Nie widzę powodu robienia sensacji, wyłącznie z powodu że ktoś dojeżdża do pracy autem nie mając prawa jazdy. Bo skoro prowadzi samochód, to potrafi nim jeździć w innym przypadku daleko by nie zajechała. A ten film, kamerzysta chyba był po kilku głębszych, następnym razem niech zabierze ze sobą statyw, to przynajmniej nikt nie zauważy. I to nagranie czułem się jak bym oglądał kabaret z panią redaktor w roli głównej. Te komentarze wyżej są na bardzo niskim poziomie, a jest to strona odwiedzana przez wielu ludzi, więc wypadało by prezentować jakiś poziom. Mam nadzieję że to koniec z prostackimi artykułami i że gazeta powstrzyma się od publikowania podobnych treści. Pozdrawiam

 46. Ta policjantka powinna być zwolniona dyscyplinarnie.Teraz jeżdzi bez prawa jazdy,co potem?Korupcja?Jak ktoś nie ma kręgosłupa moralnego,to nigdy go mieć nie będzie,taka natura.Cwaniactwo i kombinatorstwo,a tym bardziej łamanie prawa przez pracownika policji,powinno być napiętnowane.Przerażające jest,że tą sprawę wykryli dziennikarze.Rzeczniczka policji nie była zaskoczona.Czyżby takie zachowanie w tej instytucji jest normą?Może nie tylko jedna osoba w tej firmie łamie prawo?

 47. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu załatwi sprawę wręczając policjantce mandat za 50,- zł (wrocławscy policjanci piszą: piendziesiąt !!) i to będzie finałem sprawy. Mam dowody, że dolnośląska policja mataczy, kręci, fałszuje i „zamiata pod dywan” sprawy dotyczące swoich funkcjonariuszy!

 48. ja też nie mając prawa jazdy powiem że kiedyś zrobię i nie będzie problemu? albo inaczej jadąc po kielichu powiem że właśnie trzeźwieję,a jak wytrzeźwieję to też nie będzie problemu, a złapany na przekroczeniu prędkości powiem że za zakrętem zwolnię i też po problemie… CHORY KRAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • żal to takich jak Ty misiu tds ,o rety wpadły na ciebie taborety ,stołku przeczytałeś coś w życiu oprócz „mój weekend „jesteś za słaby na dyskusje bo masz charakter typu mam wszystko dzięki rodzicom takich jak ty na pęczki ał ał gościówa zrobiła wstyd policji a Ty ją bronisz obok jej jesteś ?czy chłopak może partnerka .?Lubie Cie za stronnictwo ale gdzie twój charakter? TY albo ona ktoS dominuje :)typiara dała
   ciała jakby myślała to by prawko zdała i tyle inni się wstydzą sory tak nie może być .mam ochotę ci powiedzieć daj luz za nim możesz.Sam pracujesz na swoje JA pomyśl

   • marto – no niestety źle trafiłaś bo nie jestem w związku z ową policjantką, bronić nie bronie ponieważ popełniła błąd, w pokazanych materiałach tv i gazecie nie ma dowodów że było to notoryczne, od 1 kwietnia raz sfotografowana więc sory… a to do czego doszedłem zawdzięczam sobie i swojej pracy więc ataki personalne na osoby mające inne zdanie niż ty hmmm niski poziom, ja chętnie podyskutuje o kolejnej podwyżce paliw, pensji w rządzie, o służbie zdrowia. A piszę tu bo uważam że ten artykuł jest żenujący i wypowiadam się nie tylko na tym form… poza tym niestety opinia o Nowej… jest trafina.

 49. Moim zdaniem owa policjantka wypełnia dobrze swoje obowiązki, i nie mam jej nic do zarzucenia. A poza tym to jest tylko człowiek. To że jest policjantką nie oznacza się że i ona nie może popełniać błędów.

 50. Owszem policjant też człowiek ale popełnić taki ewidentny błąd?! Nie można tego tłumaczyć, w taki sposób. Ona jest Funkcjonariuszem i wie doskonale że nie wolno jeździć bez prawka. Za pewne nie raz komuś wlepiła mandat albo skierowała sprawę do Sądu Grodzkiego. Takie tłumaczenie jest nie na miejscu bo ona nie jest zwykłym obywatelem i powinna zdawać sobie z tego sprawę. „lubię Zycie:)”

 51. Wiecie co nie wiecie i nie znacie a oceniacie to ze sąsiad jej nie lubi to jego sprawa widocznie jest zazdrosny i nie macie swojego życia że w czyjeś się wtrącacie.Zastanówcie się co by było jak by o was takie głupoty gadali nie było by wam miło.A ta redaktorka tak jak by się czegoś bała na tym reportażu może zastraszona albo się boi że to wszystko to nie prawda.Zastanówcie się zanim kogoś ocenicie.Bo to głupie i rzygać mi się chce na niektóre wasze komentarze.Nikt Natalia nie zainteresował się tą sprawą dlatego,że to jest nie prawda a ta się uwzięła i nakręca reportaż.I wypisuje głupoty w gazecie..Mam nadzieję,że spotka ją sprawiedliwość za takie wypisywanie głupot i obrażanie.A podanie miejsca zamieszkania i nazwiska to już jest totalna bezczelność.I Marta twoje brudyy może trzeba wyciągnąć na wierzch…!!!!

  • Przeczytałem i obejrzałem wszystkie zebrane materiały oraz komentarza i uważam,że nie ma znaczenia kto poinformował media o zaistniałej sytuacji, ważne jest to ,że ta osoba/osoby zdążyły zanim doszło do tragedii, np. wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Ta Pani od ponad 2 lat jak podaje prasa próbuje zdać egzamin na Prawo Jazdy. Nie udało się jej już około 8 razy w dwóch Ośrodkach egzaminacyjnych. „Fachowcy” , którymi są egzaminatorzy widocznie każdorazowo uznali,że ta Pani należy do grupy osób, które nie posiadają predyspozycji do kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawowanie funkcji społecznej spowodowało u niej nadinterpretacje prawa wobec własnej osoby.

 52. bardzo dobrze. Pani ta powinna poniesc ciezsze konsekwencje od zwyklego obywatela. Tak jak z lekarzem jesli popelni blad to poniesie wieksze konsekwencje jak zwykly obywatel ktory zwyczajnie strzeli drugiemu w leb. Lekarz traci prawo wykonywania zawodu i jedzie na wakacje….
  Paranoja i teraz ta zolza potencjalnie bedzie wlapiac mi mandat za zle parkowanie? Tez znam wielu ktorzy jezdzili bez prawka/albo jezdza nadal, ale to ludzie ktorzy nie zobowiazywali sie do stania na strazy przestrzagania prawa. Policja w polsce to recydywa, chamstwo, kto nie wierzy niech sobie staie pod dyzorka- co chwile padaja slowa wulgarne, odnosza sie do interesantow po chamsku. Maja kompleks wyzszosci nad zwyklym obywatalem. Poznalam komendanta KP w trzebnicy-jest to jedyny czlowiek ktory okazuje sie byc kulturalnym panem ktory stara sie pomoc drugiej osobie-az dziw ze jest w stanie wytrzymac posrod tej calej choloty. Na komendzie smierdzi fajami i stechlizna…

  • Witam wszystkich uczestników komentujących zdarzenie z udziałem funkcjonariuszki i tych co uważają, że to błaha sprawa, a szczególnie tych, którzy widzą w tej sytuacji prawdziwy problem bo bardzo dobrze interpretują zachowanie pani policjantki i są szczerzy w swoich poglądach.Teraz najważniejsze w tym zamieszaniu jest jakie poniesie konsekwencje osoba nosząca mundur oraz reprezentująca prawo i je egzekwująca?? Zwracam się do pani reporter o dociekliwość i przedstawienie nam czytelnikom i forumowiczom zakończenia -finału tego wstydliwego postępowania i zachowania,a wtedy każdy będzie mądrzejszy –
   „co i komu wolno”. Tego wymaga informacyjno-społeczny charakter gazety , ważna jest każda publikacja zaś publikacja z puentą oraz płynącym z niej morałem jest niezapomniana.

 53. Osoby, które pisały, że ten reportaż to tania sensacja jednak chyba nie miały racji bo ten „skandal” obiegł cały kraj. Gdy wpisuje w google „policjantka bez prawa jazdy” nie podając miejscowości znajduje mi informacje tylko o Pani Alicji. Nie pokazują się inne podobne przypadki nawet takie z przed lat. Zastanawiam się czy w ogóle taki były ???

 54. W tym tygodniu byłem w Sądzie i o dziwo zobaczyłem, że Długosz i Buryło właściciel i redaktor Nowej mają sprawę w Sądzie Karnym za „nierzetelność”! Grozi za to kara więzienia! Dlaczego o tym Nowa nic nie pisze! Napiszcie tak jak w innych sprawach na pierwszej stronie Długosz oskarżony! albo Czy Długosz pójdzie do więzienia? A jak wygra to na którejś tam stronie małymi literkami Długosz uniewinniony! Moim zdaniem Nowa nie ma nic wspólnego z niezależnością i rzetelnością! Na całe szczęście ludzie mają swoją mądrość! A do wszystkich którzy są przez Gazetą Nową szkalowani, oczerniani – nie bójcie się i korzystajcie ze swoich praw!

 55. KARA MANDATU TO JEST PORAŻKA I ŚMIECH NA SALI!!! zwolnic ja dyscyplinarnie .Tutaj nie ma o czy rozmawiac!!!!!! SKORO KTOS NIE MA PRAWKA A JEZDZI DOBRZE TO I TAK ZAGRAZ LUDZIOM!!!!
  ONA JEST POLICJANTKĄ I MA CHRONIC LUDZI A NIE IM ZAGRAZAC!!!!!!ZWOLNIĆ…. I OCZYWISCIE NIE ZAPOMINAJMY O KARZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BRAK SŁÓW CO DO NASZEJ POLICJI

 56. Nierzetelność a łamanie prawa przez policjantkę to dwie różne sprawy!!! Właściciel i redaktor są oskarżeni ale czy winni? Tego jeszcze nie stwierdzono. A ta policjantka złamała prawo i to jest FAKT!!!! Nie jest tajemnicą,że w gazecie muszą czasem napisać w taki sposób aby czytelnicy zdali sobie sprawę z powagi sytuacji używając czasem zbyt mocnych słów ale jakoś trzeba dotrzeć do ludzi, żeby to oni właśnie przyłożyli się do tego aby takie zachowanie jak owej policjantki nie uszło „na sucho”.

 57. jestem zażenowany poziomem wywiadu . ;-(
  pani redaktor nie stanęła na wysokości zadania,
  najlepiej jakby więcej nie było Jej w plenerze.
  mniej męczarni dla Nas słuchaczy : )

  z jednej strony rzetelnie redakcja STARA SIĘ wykonywać swoją pracę,
  a z drugiej zaś warto się zastanowić czy chcielibyśmy aby taka GAZETA NOWA wypytywała się na Nami samymi Naszego bliskiego otoczenia, bo człowiek popełnił błąd i trzeba to nagłośnić.

  każdy powinien robić to co do niego należy.
  zarówno pani redaktor (przygotować się do wywiadu) jak i pani Alicja dając przykład.
  no cóż, jak widać: zdarza się każdemu !

 58. Dziewczyno – maturzystko co ty za bzdury piszesz?! Zdarza się każdemu? Ta cała Pani Alicja to nie każdy tylko policjantka. Kto jak kto ale ona powinna wiedzieć, że nie wolno jeździć bez prawka! Jak dla mnie to jest bezczelną osobą, bo nie dość,że jeździła bez prawka, łamiąc tym samym prawo to robiła to świadomie i parkowała przed samą Komendą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dla przykładu powinni ją na zbity pysk wywalić………… Ciekawe jakby potrąciła Cię na pasach droga „maturzystko” czy też byś takie bezsensowne rzeczy pisała?

 59. Oj ,,anonim” ,,maturzysta” to rodzaj męski i ten obywatel tak się też wypowiada a Ty z uporem maniaka wmawiasz wszystkim na forum ,że to kobieta pisze ….ludzie widzicie cos jest nie tak …..tu chyba komus nie zależało na wykroczeniu Pani Alicji ….tu chodzi o cos innego , zazdrość zawiść to straszna rzecz ….i zanim zaczniemy nakręcać sztuczne afery zastanówmy się czy my jesteśmy tacy ,,krystaliczni” bo może się okazać ,że zaraz ktoś o nas napisze jakiś artykuł ………..i też będzie się domagał wyrzucenia na zbity pysk………

 60. Faktycznie źle przeczytałem i zmieniłem „maturzystę w „maturzystkę”. Jednakże nie zmienia to sensu mojej wypowiedzi ani wypowiedzi „maturzysty”. A ktoś kto zwrócił na to uwagę ” 😉 ” chyba nie wie o co chodzi bo zwraca uwagę na nie istotne rzeczy i wypisuje jakieś bzdury. Ludzie zapoznajcie się z tematem a dopiero potem wystawiajcie komentarze bo mam wrażenie,że co niektórzy to piszą żeby pisać.

 61. Facet – maturzysto co ty za bzdury piszesz?! Zdarza się każdemu? Ta cała Pani Alicja to nie każdy tylko policjantka. Kto jak kto ale ona powinna wiedzieć, że nie wolno jeździć bez prawka! Jak dla mnie to jest bezczelną osobą, bo nie dość,że jeździła bez prawka, łamiąc tym samym prawo to robiła to świadomie i parkowała przed samą Komendą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla przykładu powinni ją na zbity pysk wywalić………… Ciekawe jakby potrąciła Cię na pasach drogi „maturzysto” czy też byś takie bezsensowne rzeczy pisał?

 62. Mieszkam w Trzebnicy od prawie 40lat i mam znajomych w pobliskich wioskach
  i ANI RAZU NIE SŁYSZAŁEM, żeby ktokolwiek o tej policjantce i o jej wybryku mówił coś pozytywnego. Więc zastanawiam się kto wystawia pozytywne komentarze w jej obronie. Najzabawniejsze jest to, to że większość tych pozytywnych komentarzy w swoich treściach „obsmarowują” kogoś innego np. siostrę, innych policjantów, redaktorkę i całą redakcję. Zupełnie jakby ktoś chciał odwrócić uwagę od owej policjantki. Być może to jej rodzina, może znajomi a może ona sama.
  PRZEZ COŚ TAKIEGO DEBATA TRACI PRAWDZIWOŚĆ I SENS..

 63. anonim przeczytaj swoja wypowiedź z 24 kwietnia 🙂 gdzie w sumie stajesz w obronie tej dziewczyny i poprzednie gdzie rownież nie zachowujesz logiki -oj ktoś już zaczyna się motać pozdrawiam wszystkich

 64. Bystrzacha z uśmieszkiem ” ;)” osoba, z 24 kwietnia to „Anonim” pisany wielka literą a ja jestem pisany małą literą.
  Anonim i anonim to dwie różne osoby:))))

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here