Zainaugurowali sezon w deszczu

72

Pogoda od dłuższego czasu nas nie rozpieszcza. O ile w sobotę można było z przyjemnością wsiąść na rower, o tyle w niedzielę jazda nie sprawiała zbyt wiele przyjemności. A właśnie na niedzielę prusicki klub rowerowy zaplanował uroczystą inaugurację sezonu. – Pogoda była fatalna, ale jak na takie warunki, to mieliśmy całkiem sporą frekwencję, ponieważ przyjechało około 40 osób – mówi prezes SBFT Tomasz Saladra. Jak dodaje rowerzysta, mimo okropnej aury, udało się zrealizować wszystkie zaplanowane punkty. – Jedynie trasę przejazdu rowerowego skróciliśmy i rowerzyści przejechali tylko dookoła Prusic, a zaplanowany przejazd miał wieść najbardziej malowniczymi zakątkami gminy – przyznaje Tomasz Saladra, ale dodaje, że inne przewidziane punkty imprezy odbyły się. – Tak jak było zaplanowane, kurs pierwszej pomocy przeprowadził Henryk Cymerman, a prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze przeprowadził Tomasz Bielecki, prusicki policjant. Dzięki uprzejmości komendanta OSP, wszystkie uroczystości odbywały się w remizie prusickiej straży pożarnej – mówi prezes. To właśnie na przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach postawili członkowie stowarzyszenia. Mimo niesprzyjającej aury, spotkanie rowerzystów miało również elementy pikniku, był grill i pieczenie kiełbasek. Każdy z uczestników otrzymał akcesoria rowerowe ufundowane przez sklep rowerowy z Obornik Śląskich Dit-bicycles i Urząd Miasta i Gminy Prusice.

Prezes SBFT zaprasza na rajd na orientację, „Kurzbach Tropy”,  który odbędzie się już w niedzielę, 22 kwietnia. Impreza, oprócz walorów sportowych i krajoznawczych, ma również walor edukacyjny, ponieważ przybliży historię północnej części naszego województwa, w tym dzieje związane z rodem Kurzbachów, zamieszkujących naszą okolicę w XVI w.

Start i meta rajdu będzie miała miejsce w Brzeźnie, na trasie drogi wojewódzkiej 342.

Jak zapewnia Tomasz Saladra, każdy znajdzie odpowiednią dla siebie trasę: – W planach dwie trasy piesze – lekka – zaplanowana z myślą o rodzinach, chodziarzach, właścicielach czworonogów, amatorów spaceru i nordic walking – optymalna długość trasy w granicach 10 km oraz  cięższa – o długości najkrótszego „przebiegu” około 20 km. Dla rowerzystów przygotowujemy prawdziwe polowanie na punkty – do przejechania będzie około 35 – 40 kilometrów – zapowiada Saladra.

 W ramach imprezy zostaną przeprowadzone Pierwszy Harcerski Rajd na orientację Powiatu Trzebnickiego.

– Imprezę będą wspierać Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Prusicach, wspomagając nas kotłem pysznej grochówki. Wszyscy uczestnicy są zaproszeni na ognisko i posiłek po rajdzie. Planujemy także upominki dla zwycięzców i dyplomy dla uczestników rajdu. Wpisowe wynosi 10 zł dla dorosłych, 5 zł dla dzieci do lat 16 – podaje Tomasz Saladra.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here