Tygodniowy raport policyjny

82

 

POWIAT. W ciągu ostatniego tygodnia, tj. od 9 do 15 kwietnia. policjanci powiatu trzebnickiego zatrzymali na gorącym uczynku 22 sprawców przestępstw  (w Trzebnicy 5, w Obornikach Śląskich -3, w Żmigrodzie -11, a w Prusicach – 4, ) w tym aż 17 nietrzeźwych kierujących (11 kierowało samochodami, natomiast 6 zatrzymanych to pijani rowerzyści).

Policjanci wylegitymowali  łącznie 351 osób, w tym w Trzebnicy -155, w Obornikach Śląskich -81,  a w Żmigrodzie – 115.

Funkcjonariusze interweniowali  94 razy: w Trzebnicy – 50, w Obornikach Śląskich -30, w Żmigrodzie- 14. W policyjnym areszcie przebywało łącznie 15 osób. W minionym tygodniu policjanci odnotowali  dwa wypadki drogowe, w których dwie osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby poszukiwane i wykryli jedno przestępstwo narkotykowe, o które podejrzana jest  jedna osoba.

Ukradł gryf

TRZEBNICA. W piątek, 13 kwietnia, chwilę przed godz. 1 w nocy, funkcjonariusze trzebniccy zatrzymali na gorącym uczynku 24-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna,  który po uprzednim wyłamaniu drzwi przedostał się do pomieszczenia gospodarczego i  skradł stamtąd gryf. Ogólna  wartość strat wynosi 100 zł. Podejrzanego mężczyznę osadzono w policyjnej izbie zatrzymań.

Jechał rowerem choć sąd mu zakazał

NOWE DOMY. We środę, 11 kwietnia, policjanci pionu prewencji ze Żmigrodu zatrzymali 46- letniego mieszkańca tej gminy, który jechał  rowerem pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów na okres 5 lat, orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Rawiczu. Po przesłuchaniu niesubordynowanego rowerzystę zwolniono do domu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here