Dzieci śpiewały z wielkim przejęciem

449

Dzieci śpiewały piosenki o dowolnej tematyce, a akompaniowały im panie z przedszkola. Niektóre z dzieci wykonywały swoje utwory do muzyki odtwarzanej z płyty CD. Już w momencie rozpoczęcia festiwalu, sala wypełniona była po brzegi dziećmi, a także rodzicami, którzy chętnie przybyli, by zobaczyć swoje malutkie pociechy.

Koncert poprowadził bardzo lubiany przez dzieci Cezary Cesarz, który podczas występów wspierał małych wykonawców, dodając im otuchy, podpowiadając słowa piosenek, które najbardziej zestresowanym dzieciaczkom po prostu „uciekały z głowy”, a także zabawiając żywiołową publiczność, poprzez wspólne śpiewanie, klaskanie, a nawet tupanie nóżkami.

Zwycięzcami festiwalu zostali:

SOLIŚCI – przedszkola:

I miejsce Paulina Kudroń – Przedszkole Publiczne nr 2 (5 l.) „Maszeruje Wiosna” i Hania Kucharska – PP nr 1 (6 l.) „Z wiosną na spacerze”;

II miejsce Patrycja Budzyń – Przedszk. Integracyjne (6 l.) „Pioseneczka”;

III miejsce Maja El Mahdy – Przedszkole Integracyjne (6 l.) „Kolorowe dzieci” oraz Joanna Świerczek – Przedszkole Integracyjne (6l.) „Beksa”;

Wyróżnienie Tola Matyasik – Przedszkole Integracyjne (3 l.) „Jestem złota rybką” .

 

DUETY – przedszkola:

I miejsce – Daria i Olga Ostasz – PP nr 1 (6l.) „Wiosna w sadach” oraz  Marcjanna Marek i Aleksandra Kotlarz – (6 l.) PP nr 2 „Biedroneczka”;

II miejsce – Julia Darowska, Kinga Świat – PP nr 1 (5 l.) „Wiosenny taniec z biedronką”;

III miejsce – Maj Zys, Julia Szczepańska PP nr 2 ( 6 l.) „Hymn zdrowych dzieciaków”.

Wyróżnienie – Martyna Sobczak, Filip Palimąka (3l.) „Wiosna idzie przez świat”.

 

SOLIŚCI – szkoły podstawowe:

I miejsce – Amelka Miszewska – Szkoła Językowa Integracyjna (8 l.) „Mały biały pies”;

I miejsce – Maria Wilgosz – zgłoszenie indywidualne (8 l.) „Najpiękniejsza w klasie”;

II miejsce – Mikołaj Król – SP Ujeździec Wielki (10 l.) „Bo co może mały człowiek”;

III miejsce – Natalia Bąk – zgł. indywidualne  (7 l.) „Laleczka z saskiej porcelany”

DUETY – szkoły podstawowe:

I miejsce – Julia Matłok, Matthew Saternus SP nr 3 (8 l.) „Przyszła do nas wiosna”;

II miejsce – Karolina Kosowska, Wojciech Gediga – zgł. indywidualne  (7 l.) „Jesteśmy żaby, aby, aby”

III miejsce – Natalia Strach, Ola Dzierżyńska- Językowa Integracyjna Szkoła Podstawowa (8 l.) „Rozśpiewany las”.

 

Koncert laureatów odbędzie się 29 kwietnia w TCKiS.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here