Trzeci remis Piasta

88

W pierwszej części sobotniego meczu żmigrodzianie mieli lekką przewagę, stwarzając sobie kilka sytuacji strzeleckich. Futbolówka po strzałach Grzegorza Sawickiego, Sebastiana Zagórskiego i Macieja Wachowicza mijała bramkę gospodarzy jak zaczarowana. Już w 20. minucie gry szkoleniowiec żmigrodzian Marek Nowicki dokonał roszady w składzie i w miejsce Macieja Brumirskiego (kontuzja mięśnia dwugłowego uda) pojawił się Krystian Miller. Najbliżej zdobyczy bramkowej dla Piasta był skrzydłowy Sylwester Kłos tuż przed przerwą, który w zamieszaniu przed polem karnym gospodarzy wyłuskał piłkę i strzelił mocno.

Bramkarz miejscowych z problemami uratował swój zespół przed utratą gola, gdyż piłka najpierw otarła się o rękę golkipera, a później trafiła w słupek bramki AKS-u.

Po zmianie stron zaatakowali strzegomianie. W 50. minucie meczu niesygnalizowany, ale bardzo groźny strzał z 24. metrów efektowną paradą wybronił Paweł Pilarski. Z biegiem czasu Piast zyskał przewagę z gry, a w ofensywie brylował skrzydłowy Sebastian Zagórski. W 70. minucie gry po dośrodkowaniu właśnie tego zawodnika Paweł Abramowicz główkował, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką strzegomskiej bramki. Do wielkich emocji doszło w doliczonym czasie gry. Gospodarze przeprowadzili szybki kontratak, po którym zyskali rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska groźnie strzelał jeden z zawodników AKS-u, ale na posterunku był ponownie bramkarz Piasta Paweł Pilarski, który ofiarną interwencją uratował swój zespół przed utratą gola wybijając piłę na kolejny rzut rożny. Piłka po drodze odbiła się od słupka bramki żmigrodzian. Ostatecznie Piast Żmigród w meczu wyjazdowym zremisował z AKS Strzegom 0:0 i był to już trzeci pojedynek żmigrodzian tej wiosny zakończony podziałem punktów. W najbliższą sobotę podopieczni trenera Nowickiego podejmą na własnym stadionie Nysę Zgorzelec (godz. 16.00).

AKS STRZEGOM – PIAST ŻMIGRÓD 0:0

AKS: Kwiatkowski – Wiśniewski, Gandurski, Adham, Bęś, Wróbel, Buryło, Lenio, Burszta, Konarski, Arendarczyk (80 Kozioł).

Piast: P. Pilarski – Brumirski (20 Miller), Zalewski, M. Wachowicz, Piotrowski, Zagórski, Łuszcz (52 T. Wachowicz), K. Pilarski, Kłos (79 Pytlarz), Sawicki, Abramowicz (71 Kaźmierczak).

Żółte kartki: Bęś (AKS) oraz Grzegorz Sawicki, Dominik Piotrowski, Dariusz Zalewski (Piast).

Sędziowali: Remigiusz Skowroński jako główny oraz Piotr Bajer i Mateusz Owoc (Jelenia Góra).