Sukces obornickich sztangistów w Budapeszcie

486

Czołowe miejsca na corocznych zawodach organizowanych w stolicy Węgier wywalczyli młodzi ciężarowcy z obornickiej sekcji. W poprzednim numerze NOWej pisaliśmy o sukcesach zawodników UKS Relaks na Mistrzostwach Polski Juniorów w Puławach – między innymi o złotym medalu dla Rafała Maksona. Dziś zgodnie z zapowiedzią przedstawiamy wyniki, jakie osiągnęli podopieczni trenera Tomasza Pałki. Przypomnijmy również, że w tym roku w ciągu jednego weekendu odbywały się równolegle Mistrzostwa Polski Juniorów w Puławach, a także Soroksar Cup w Budapeszcie, w którym od kilku lat regularnie biorą udział zawodnicy z Obornik.

Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów Soroksar Cup rozgrywany był w dniach 29 marca – 1 kwietnia. Sekcję z Obornik reprezentowali w kategorii do lat 15. Mateusz Borowiec, a wśród seniorów Benjamin Augustyniak. – Mateusz Borowiec wśród 15-latków, w kategorii do 50 kg zajął 1. miejsce uzyskując w dwuboju 95 kg (41+54). Benjamin wystąpił w kategorii wagowej do 105 kg i uplasował się na 2. miejscu dźwigając 213 kg (97+116) – mówi Stefan Pałka, kierownik sekcji, a zarazem kierownik wyjazdu.

Ponieważ Tomasz Pałka pojechał na MP do Puław, w rolę trenera wcielił się starszy brat Mateusza – Marcin, doświadczony zawodnik sekcji. – Sztangistów z Obornik wsparli zawodnicy Polwicy Wierzbno, którzy w swoich kategoriach także zajęli czołowe miejsca. W turnieju startowało ponad 100 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów z 12 państw – mówi Tomasz Pałka i dodaje, że jest zadowolony z występu swoich podopiecznych.